Předplatné na sezónu 2018/19

Tweetněte nás!

Milí diváci, vážení předplatitelé,

jako každý rok i letos nás potěší, když Vás budeme moci u nás v Jihočeském divadle přivítat i v následující sezóně 2018/19. Chystáme pro Vás 14 premiér všech souborů a jeden nový speciální projekt, který tu ještě nebyl. Rok 2018 je ve znamení významného státního výročí, kterému je věnována i naše produkce.

Baletní soubor pod vedením uměleckého šéfa Lukáše Slavického připraví dva nové příběhové balety. První novinkou bude choreografie Libora Vaculíka, který si vybral předlohu od světoznámého dramatika a spisovatele Tennessieho Williamse TRAMVAJ DO STANICE TOUHA. Celovečerní balet na hudbu Arvo Pärta, který podle ní vytvoří, bude mít v našem divadle českou premiéru a budeme ho uvádět ve spolupráci s Landestheater Niederbayern Passau. Na jaře 2019 se klasické inscenace dočkají milovníci baletu na špičkách. Připravujeme klasiku všech klasik - ŠÍPKOVOU RŮŽENKU. Na hudbu P. I. Čajkovského bude tančit náš baletní soubor ve spolupráci s Taneční konzervatoří hl. m. Prahy a Bohemia Baletem. Choreografii vytvoří Jaroslav Slavický podle předlohy Mariuse Petipy. Tato inscenace se také v létě 2019 přesune na Otáčivé hlediště Český Krumlov.

První sezónu pod vedením nové umělecké šéfky Martiny Schlegelové má před sebou činoherní soubor. Martina Schlegelová se rozhodla připravit čistě českou divadelní sezónu a našla i příběhy, které se vážou přímo k jižním Čechám. Začínáme hrou oceňovaného dramatika René Levínského o T. G. Masarykovi, která vzniká na objednávku Jihočeského divadla a bude mít světovou premiéru. Poté přijde na řadu další český prezident Václav Havel a jedna z jeho nejlepších her POKOUŠENÍ. Třetí premiérou bude dramatizace vynikající psychologické sondy mladé české spisovatelky Petry Soukupové POD SNĚHEM o vztahu tří sester a jejich rodičů. Ze současnosti se přesuneme do středověku k divadelnímu zpracování historické detektivky oblíbeného spisovatele Vlastimila Vondrušky ĎÁBLŮV SLUHA, která nás zavede do doby Přemysla Otakara II. Poslední novinkou bude dramatizace Magnesií Literou oceněného románu RYBÍ KREV. Jihočeský rodák Jiří Hájíček se v něm věnuje nedávné jihočeské historii - stavbě jaderné elektrárny Temelín. Celou sezónu zakončí činohra společně se souborem Malého divadla ve spolupráci se dvěma pražskými nezávislými divadly LETÍ a TYGR V TÍSNI unikátním projektem CAMP Q připravovaným pro světovou výstavu scénografie Pražské Quadriennale 2019. Už jste někdy strávili na představení 8 hodin? Spali jste přímo v kulisách a jedli s herci? Během jedné noci se budete moci stát přímými účastníky napínavého děje i vy. Imerzivní divadlo, jak se tento nový žánr nazývá, dorazí do Budějovic v září 2019. 

Malé divadlo zůstane i v následující sezóně hravé. Čtyři nové inscenace pokryjí diváckou základnu od 3 let až po puberťáky. První dvě premiéry jsou součástí cyklu "Český rok". Autorská inscenace Janka Lesáka SKAUTÍCI bude lehce nostalgicky a hodně s nadhledem vzpomínat na bezstarostné letní večery, osudová přátelství na život a na smrt a na první lásky. Pro nejmenší diváky připraví bývalý umělecký šéf MD Zdeněk Jecelín loutkové dobrodružství na motivy známé pohádky Boženy Němcové O PALEČKOVI. Třetí premiéra bude určena pouze školním skupinám a vznikne ve spolupráci s edukačním centrem Jihočeského divadla, Ateliérem 3D. DĚLEJ! SDÍLEJ! bude interaktivně-vzdělávacím představením využívajícím zajímavé techniky divadla fórum, kdy divák má v rámci tohoto formátu divadla prostor aktivně řešit problém titulní postavy. V poslední premiéře sezóny se vrátí Janek Lesák se svým tvůrčím týmem, aby nám poradil, jak přežít zombie apokalypsu.

I premiéry operního souboru se ponesou v duchu oslav stoletého výročí republiky. Začínáme českou klasikou Bedřicha Smetany PRODANÁ NEVĚSTA. Po velkém úspěchu inscenace Ravelovy opery Dítě a kouzla chystáme pro děti a jejich rodiče další rodinnou operu, a sice KOMINÍČKA britského skladatele Benjamina Brittena, ve které jsou děti i hlavními protagonisty příběhu. Následovat bude jeden z nejslavnějších muzikálů tandemu A. L. Webber a T. Rice EVITA, který vypráví příběh o životě Evy Perónové, manželky argentinského diktátora Juana Peróna, od samých začátků přes dobu její největší slávy až do její smrti.

Věříme, že tituly, které jsme pro Vás na příští sezónu připravili, jsou lákavé. Ceny vstupenek, a tedy i předplatného, zůstávají podobné jako v sezóně právě končící a nákup předplatného se Vám tedy nesporně vyplatí.

NOVINKOU v předplatném pro novou sezónu je tzv. MojeABO, kdy si sestavíte své předplatné rychle a pohodlně prostřednictvím rezervačního systému.

Předplatné bude v prodeji od 10. května.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů