Creativ forum Budějovice 2018

Tweetněte nás!
AVA Kolektiv a Moving Spaces

Ve dnech 21. – 25. 5. proběhne v Jihočeském divadle i dalších prostorech série přednášek a workshopů, které pořádá Budějovický majáles a Jihočeské divadlo.
Technologie hýbou světem, a proto jsme pro vás připravili Creative Forum - sérii přednášek a workshopů o aktuálních otázkách týkajících se digitálních technologií. Tato fóra se již konaly v Portugalsku, Maďarsku a Estonsku. Teď jsou na řadě Budějovice.
Jihočeské divadlo je čtvrtým rokem součástí umělecké sítě PLATFORM shift+, která sdružuje 10 partnerských divadel z celé Evropy a norskou univerzitu. Celý projekt je zaměřený na možnosti divadelní tvorby pro teenagery a možnosti zapojení digitálních technologií při tvorbě pro tuto věkovou skupinu. 

PONDĚLÍ
ČRo, 15:00
Jan Nálepa
absolvent bakalářského studia architektury na Fakultě umění a architektury v Liberci. V současnosti studuje v Ateliéru supermédií Federica Díaze a Davida Kořínka na VŠUP. Pohybuje se na poli multimediálního umění, vytváří hudební a visuální komposice, interaktivní instalace. Útočí na emoce a rozšiřuje vnímání, skrze tvorbu zahrnující nejen objekty, videoart, skriptem generovanou grafiku, ale i světelné a audio instalace. Představí divákům některé ze svých projektů (http://www.smicka.cz/honza/) a povídání bude převážně o zvukových experimentech a hudebních nástrojích (sochách).

ÚTERÝ
Na Půdě, 15:00
Tomáš Hrůza
prezentace autorských projektů a scénické tvorby, proložená popisem použitých technologií a případně kontextualizace se světovou scénou novomediálního umění, tedy ukázka zajímavých projektů realizovaných různými autory. Záleží na publiku, jestli bude vyžadovat více technický přesah, nebo spíše konceptuální polohu projektů.

Kampa JU, 19:00
AVA kolektiv
Přednáška (Snediggen Snurssla) týkající se konceptů deep listeningu, smyslové zkušenosti v městském prostředí a principů, skrze které může každý z nás den co den prožívat své vlastní hudebně-zvukové skladby - skrze toho, jak se v prostoru pohybuje, jakou pozornost přikládá zvukům, jak je interpretuje.

Výstaviště, 20:00
This is (not) Europe
Pokud je Evropa auto, jak ho máme řídit?
Herci, hudebníci a tanečníci se snaží znázornit různé cesty, kterými se Evropa vydává, její pokroky a kroky zpět, zrychlení a zpomalení, nehody a jejich následky, malé porážky a vítězství na této klikaté a současné cestě.
Vytvořeno ve spolupráci Teatro O Bando (Palmela, Potrugalsko) a Collectif Le Nomade Village (Marseille, Francie), představení mělo premiéru v Portugalsku v koprodukci Théatre Massalia, Teatro O Bando a Collectif Le Nomade Village v rámci evropského pragramu PlatformShift+.

STŘEDA
Na Půdě, 15:30
This is (not) Europe
Objevme společně s režiséry úterního představení This is (not) Europe software QLAB: QLab, a software that rules them all! 
Uděláme si společně přehled o softwaru QLAB, který lze použít pro video, zvuk a kontrolu světel či další technické věci pro kreativní návrháře, techniky a umělce.

ČRo, 17:30
Vladimír Burian
CANVAS 4D. Digitální médium jako výchozí bod pro tvorbu abstraktní grafiky. Tvoje vlastní tělo jako nástroj tvorby. Interaktivní instalace využívající záznam pohybu pro nastolení vztahů na ploše. Tvorba na pomezí akce a tisku. Těžké otázky čekají na zodpovězení - Kde končí konkrétno a začíná abstrakto? Lze zachytit okamžik? A má to vůbec smysl? Přijď ať víš o čem je řeč.

ČTVRTEK
Široko, 17:00
Kateřina Rydlová
studentka designu na ČVUT, zajímá se o nové technologie a materiály, které uplatňuje ve svých návrzích s přesahem do volného umění, interakce, zdravotnických pomůcek a přístrojů.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů