Opera zkouší Prodanou nevěstu

Tweetněte nás!

Soubor opery Jihočeského divadla zkouší nejkomičtější českou a vedle Figarovy svatby a Lazebníka sevillského také nejoblíbenější světovou operu. Jde tedy o Prodanou nevěstu, kde ženich vtipně prodá nevěstu sám sobě.

Říkáte si, jak taková opera, kterou Smetana začal skládat právě před 155 lety může oslovit “Budějčáky“, k nimž se tentokrát bude úzce vztahovat? Čím zaujme nejnovější Prodaná nevěsta v režii Marka Mokoše? Jednoznačně svým neotřelým pojetím! Tak neváhejte a přijďte si osvěžit národní charakter hudby. Premiéru uvidíte v DK Metropol 12. 10. 2018.

Prodanou nevěsta zazpívají operní pěvci v kostýmech s nádechem folklóru. Kroje jsou totiž symbolem čistoty. A ta je hlavním motivem této Prodané nevěsty. V podání Marka Mokoše a pod taktovkou Maria De Rose přinese divákům radost ze života. Zaměří se na “budějovické“ charaktery lidí a nebojí se vyzdvihnout “věčné“ – pravé – hodnoty.

Hlavním hrdinou je Jeník, který přichází na dědinu, touží po lásce, věří v dobro a v návrat k ryzím hodnotám. Snaží se na dědinu navrátit morálku, která se z ní vytratila.
Inscenace může být i aktuálním zamyšlením nad současným konzumním světem, kdy lidé berou lásku jako byznys. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů