Adventní čas v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!

Pro své diváky si Jihočeské divadlo připravilo pestrý adventní program, který zakončíme již tradičním Vánočním koncertem opery Jihočeského divadla v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích 21. a 26. prosince. Vedle neodmyslitelného symbolu českých Vánoc - České mše vánoční „Hej, mistře“ J. J. Ryby – zazní také výběr z rozsáhlého oratoria Georga Friedricha Händela Mesiáš. Hudebního nastudování se ujal Martin Peschík, účinkují sólisté a sbor a orchestr opery JD.

Novoroční Prodaná nevěsta
Do nového roku 2019 vstoupí Jihočeské divadlo Novoroční Prodanou nevěstou. Smetanovu anekdotu o nevěstě, kterou ženich prodá sám sobě uvedeme od 17.00 hodin v DK Metropol. O tom, že bude nové pojetí Marka Mokoše právě na Nový rok tou správnou volbou svědčí i ohlasy našich diváků. ”....to co jsem zažila na představení, bylo neuvěřitelné a vykouzlilo mi to úsměv na tváři. Hned po zvednutí opony mi došlo, že vše bude jinak, než jsme zvyklí. Nádherná scéna vytvořená jednoduchými prvky. Protože v jednoduchosti je krása. Oživení přináší do inscenace i baletní soubor Jihočeského divadla. Neuvěřitelné moderní pojetí, které mi určitě pomohlo najít cestu i k opeře, pro mne už tak ztracenou... Měli jsme štěstí i na neuvěřitelné obsazení… Bylo mi ctí u toho být a děkuji, že máte odvahu přinášet jiný pohled na operu,” napsala divačka Pavla Svobodová

Šťastný divák
I my rozdáváme dárky.
Končí osmičkový rok, plný zlomových událostí našich dějin. I Jihočeské divadlo se připojilo k oslavám a k tomuto významnému výročí uvedlo v počátku této sezóny již několik inscenací napříč všemi žánry a soubory (Prodaná nevěsta, slavnostní koncert Má vlast, Elity, O Palečkovi, Pokoušení). S končícím rokem 2018 a pomalu nastupujícím rokem 2019, kdy Jihočeské divadlo oslaví své 100. narozeniny, jsme pro některé z diváků připravili na vybraných představeních bonus v podobě volných vstupenek do Jihočeského divadla. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů