Ceny Jihočeské Thálie 2018 jsou rozdány

Tweetněte nás!

V pondělí 29. dubna 2019 se v Jihočeském divadle v rámci slavnostního večera již po dvaadvacáté rozdávaly tradiční ceny Jihočeské Thálie za nejlepší výkony umělců v inscenacích, které měly svoji premiéru v roce 2018.
Ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena byly předány umělcům za operní, činoherní a baletní jevištní výkony, do rukou herců Malého divadla putovaly ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých. Ocenění a sošku získali také divácky nejoblíbenější umělkyně, umělec a inscenace.

Skleněnou sošku pro Jihočeskou Thálii 2018 navrhl mladý designér Karel Jankovský. Narodil se v Kutné Hoře v roce 1991, navštěvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu ve Světlé nad Sázavou a nakonec vystudoval ČVUT v Praze v oboru Průmyslový design. V současnosti působí ve sklárně Bomma.
Právě sklárna Bomma (Bohemia Machine) samotný návrh sošky pro letošní vítěze zpracovávala. Sklárna si již krátce po založení v roce 2012 vydobyla silné renomé ve svém oboru. Špičkoví skláři a designéři a téměř 300 pracovníků začalo budovat značku, která záhy úspěšně vstoupila na světové trhy. Opírá se o tradice českého sklářství a designu, zároveň ale pracuje s těmi nejmodernějšími technologiemi. Firma sídlí ve Světlé nad Sázavou.
Na ocenění nejlepších divadelních výkonů se již tradičně podílel Nadační fond Jihočeského divadla, který je tak nepostradatelným partnerem celého galavečera.

 

Držiteli Jihočeské Thálie 2018 se stali v oboru balet Petronela Bogdan a Magnum Phillipy, v oboru činohra Beáta Kaňoková a Pavel Oubram, v oboru opera Eliška Weissová a Titusz Tóbisz a za role v inscenacích souboru Malého divadla pak Lucie Valenová a František Hnilička. 
Cenu za nejoblíbenější inscenaci roku 2018 udělili diváci opeře Prodaná nevěsta v režii Marka Mokoše, v níž roli Mařenky ztvárnila Jana Šrejma Kačírková, kterou také diváci zvolili nejoblíbenější umělkyní. Nejoblíbenějším umělcem Jihočeského divadla se za uplynulý rok stal Amir Khan, který se divákům představil v Prodané nevěstě v roli Jeníka. 
I letos byla v rámci slavnostního večera předána cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví. Tentokrát ji z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Ing. Zdeňka Duspivy převzal Petr Červinka, který 
s Českým rozhlasem České Budějovice pracuje již několik let. Za vyzdvihnutí stojí role prezidenta Emila Háchy pro cyklus dokudramat Česká kronika a role spisovatele Jaroslava Seiferta.

Předání cen proběhlo v rámci galavečera v režii uměleckého šéfa opery JD Tomáše Studeného. Večer “splněných snů a tajných přání” sklidil u přítomných diváků i oceněných velký úspěch a zahájil druhý ročník divadelního festivalu SONDA / To nejlepší z Vašeho divadla. V programu galavečera zazněly melodie z muzikálu Evita v podání Michaely Noskové, Teresy Branne, Lukáše Randáka a dalších, za doprovodu orchestru opery Jihočeského divadla. Večerem provedla moderátorská dvojice herců z Malého divadla Martin Dobíšek a Vít Piskala.

Partnerem večera je módní značka Pánské obleky BANDI
Partnerem společenského večera je módní značka Pánské obleky BANDI, která pomáhá mužům k úspěchu a dbá o to, aby vypadali skvěle na společenských událostech, jako jsou plesy, taneční, svatby a další příležitosti. Tvářemi značky jsou například populární herci Petr Štěpánek, Martin Stránský. Přijďte do prodejny v Českých Budějovicích na Pražské třídě, kde se vám bude věnovat profesionální tým odborných poradců, kteří vám pomohou s výběrem oblečení, abyste vypadali opravdu dokonale.

Pavel Oubram / foto Petr ZikmundEliška Weissová / foto Petr ZikmundAmir Khan / foto Petr Zikmund Marek Mokoš / foto Petr Zikmund Petronela Bogdan / foto Petr Zikmund Magnum Phillipy Lucie Valenová / foto Petr ZikmundFrantišek Hnilička / foto Petr Zikmund

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů