Rekordy Jihočeského divadla na otáčivém hledišti

Tweetněte nás!
Otáčivé hlediště, fotografie Petr Hasal Jihočeské divadlo uzavřelo 2.9.2007 svou 49. sezónu před otáčivým hledištěm Českém Krumlově. Jednalo se o velmi úspěšnou sezónu, která se nesla ve znamení skutečných rekordů. V průběhu léta tam odehráli členové všech čtyř uměleckých souborů celkem rekordních 86 představení. V uplynulých dvou sezónách to pro srovnání bylo 84 a 79 představení. Dosavadní rekord zaznamenala i návštěvnost; letošní představení shlédlo na 53 856 diváků, což vzhledem ke kapacitě otáčivého hlediště činí 98 %.

V loňské sezóně navštívilo točnu 51 042 diváků a v předloňské sezóně to bylo 47 135 diváků. Také v počtu nasazených titulů byla tato sezóna rekordní. Oproti loňským a předloňským šesti titulům, jich bylo na repertoáru celkem osm. V činohře Sluha dvou pánů, Tři mušketýři, Kráska a zvíře, v opeře Cikánský baron a Rusalka, v baletu Labutí jezero a v loutkohře Zlatovláska a Kocour v botách. Z významných hostů letos před otáčivým hledištěm vystoupili např. operní hvězdy Eva Urbanová (Rusalka), Valentin Prolat (Princ), Jevhen Šokalo (Vodník), v Cikánském baronu pak sólisté operních domů ND Moravskoslezského v Ostravě a Ústí nad Labem Bohdan Petrović a Jaroslav Kovacs a sólistka opery ND v Praze Jindřiška Rainerová. S činohrou spolupracoval opět oskarový režisér Jiří Menzel, který po úspěšných Shakespearových komediích Sen noci svatojánské a Vesele paničky windsorské nastudoval pro otáčivé hlediště slavnou Goldoniho komedii Sluha dvou pánů. Pohádku Kráska a zvíře v režii ředitele JD Jiřího Šestáka obohatilo vystoupení operních barytonistů Alexandra Beně a Pavla Klečky a zejména hostování Filipa Blažka v roli Zvířete.

V příští – jubilejní padesáté – divadelní sezóně jsou před otáčivým hledištěm v programové nabídce opět lákavé a divácky vděčné tituly. Vedle titulů z letošní sezóny jako jsou Rusalka, Sluha dvou pánů a Cikánský baron, uvede činoherní soubor Jihočeského divadla v premiéře nové zpracování Robina Hooda a operní soubor Verdiho operu Síla osudu s řadou hostujících pěveckých hvězd. Soubor loutkohry chystá pro děti, a jistě i dospělé, atraktivní pohádku o Cestě kolem světa.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů