Jihočeské divadlo otevřelo již svou 84.sezónu zahajovací schůzí v divadelním sále historické budovy Jihočeského divadla.

Tweetněte nás!
Ředitel Ing.Jan Mrzena se jménem všech přítomných rozloučil s bývalým šéfem souboru činohry Martinem Hruškou a poděkoval mu za jeho přínos Jihočeskému divadlu. Zároveň oficiálně přivítal nového šéfa pana Ivo Krobota. S Jihočeským divadlem se loučí šéf opery pan Milan Kaňák, který nastupuje na stejný post do Národního divadla v Brně. O novém šéfu opery rozhodne výběrové řízení, prozatím se funkce ujal zástupce šéfa pan Miloslav Veselý.
Pan ředitel Mrzena rovněž přivítal nové tváře v souboru baletu. Michaela Barotková (přichází z Laterny magiky v Praze), Anna Dvořáková ( přichází z Divadla J.K.Tyla v Plzni) Germans Filipovs ( pochází z Lotyšska, byl angažován v ND Brno,v Divadle F.X.Šaldy v Liberci, v Hudebním divadle Karlín), Anna Poláková (absolventka taneční konzervatoře v Praze) Barbora Vorlová (absolventka taneční konzervatoře v Praze). Opera přijala nového sólistu – mladého tenoristu Daniela Klána (přichází ze sboru opery Národního divadla v Praze), kterého již diváci znají z opery Den dobročinnosti. Po mateřské dovolené se vrací sólistka opery JD Iva Hošpesová, která se zhostí role Adiny v Donizettiho opeře Nápoj lásky.
Pan ředitel Mrzena poznamenal, že Jihočeské divadlo čekají v nadcházející sezóně velké změny (sloučení s Malým divadlem, "transformace") o kterých se ale stále průběžně jedná se zřizovatelem městem České Budějovice. Na společnou schůzi všech divadelníků byla pozvána za Úřad města paní Vlasta Bohdalová, která se však na poslední chvíli omluvila.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů