Pěvecké posily v inscenaci Síla osudu

Tweetněte nás!
V první jarní den poprvé na jevišti Jihočeského divadla zazní proslulá Verdiho opera Síla osudu (La forza del destino), kterou uvedeme v hudebním nastudování nového šéfdirigenta orchestru opery JD Martina Peschíka. Již od začátku února na jevišti DK Metropol - kde se premiéra uskuteční - zkouší režisér Josef Průdek nejenom s domácími sólisty a sborem, nýbrž s plejádkou pěveckých hvězd předních českých operních domů v čele s pražským Národním divadlem.
Diváci se tak mohou těšit na tenoristy Valentina Prolata (ND Praha), Plamena Prokopieva (opera DJKT Plzeň), kteří vystoupí v roli Dona Alvara, barytonistu Richarda Haana (SO Praha), který v alternaci s domácím A. Beněm vystoupí jako Don Carlo, dále na basisty Jevhena Šokala a Martina Gurbal´a (opera DJKT Plzeň a ND Moravskoslezské Ostrava). Něžné pohlaví v hostujících pěvcích zastupuje mladá mezzosopranistka z Národního divadla v Praze Kateřina Jalovcová, která se představí jako Preziosila.
Všichni pěvci - z nichž převážná část je českobudějovickému publiku již dobře známa - slibují mimořádný divácký zážitek. Jaro bude v Českých Budějovicích ve znamení Síly osudu!

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů