Reprezentační baletní vystoupení v Pasově

Tweetněte nás!
Madame ButterflyBaletní soubor JD se poprvé představil v pasovském divadle s vynikající inscenací Madame Butterfly, která měla v Jihočeském divadle premiéru 25. ledna letošního roku v DK Metropol.
Madame ButterflyŠlo o invenční taneční zpracování známé opery G. Pucciniho v režii a choreografii hostujícího Roberta Balogha. Tanec je nejuniverzálnějším uměleckým projevem a připočteme-li k tomu skutečnost, že Landestheater Niederbayern Passau nemá vlastní baletní soubor, bylo nasnadě, že představení bylo přijato s ohromnou vstřícností. Při závěrečném potlesku publikum zaplněného divadla vyjádřilo svou spokojenost v Čechách netradičním způsobem - uznalým silným podupáváním. Barbora Zachová jako Butterfly, Zdeněk Mládek jako B. F. Pinkerton, Germans Filipovs jako Sharpless a Barbora Šťastná jako Suzuki se stali dalšími pomyslnými hvězdami na malované obloze, která tvoří strop tohoto půvabného divadla.
Südostbayerisches Städtetheater PassauVýznam večera podtrhla přítomnost náměstka primátora Českých Budějovic Rudolfa Vodičky, ředitele JD Jiřího Šestáka, uměleckého šéfa baletu Libuše Králové, stejně jako zástupkyně tisku - Českobudějovického deníku - Vlaďky Pavlové. Po loňském úspěšném uvedení Zemlinského opery Křídový kruh v pasovském divadle tak Jihočeské divadlo napsalo další významnou stránku ve vzájemných česko-německých vztazích.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů