Letošní sérii šesti představení Verdiho opery Síla osudu ozdobí ve třech představeních mezinárodní operní hvězdy.

Tweetněte nás!
John Keenan / dirigentZa dirigentským pultem stane John Keenan, který patří ke světové dirigentské elitě (jako šestadvacetiletý řídil v newyorské Metropolitní opeře Mozartovu operu oper Dona Giovanniho).
Allan Glassman / tenorV tenorové úloze Dona Alvara vystoupí rovněž "metropolitní" pěvec Allan Glassman a jako Donna Leonora di Vargas se představí rodačka z korejského Soulu Kyunghye La, jež je nositelkou řady cen z evropských pěveckých soutěží. V předních operních domech v Evropě i v zámoří je známá především jako Butterfly, Manon, Mimi, ale i jako vynikající interpretka mozartovská či straussovská.
Kyunghye La / sopránRežie se po hvězdami a s hvězdami ujme opět Josef Průdek, autorem plenérového scénografického řešení je Jaroslav Milfajt, kostýmním výtvarníkem Tomáš Kypta. Domácím dirigentem je Martin Peschík, který je zároveň autorem hudebního nastudování této opery. Sbormistrem celkového více než sedmdesátičlenného sboru bude Josef Sychra, baletní choreografie je dílem Libuše Králové.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů