Sloučení divadel znovu projednají zastupitelé - ZPRÁVA ČTK

Tweetněte nás!
Malé divadloČESKÉ BUDĚJOVICE 9. října (ČTK) - Sloučením příspěvkových organizací Jihočeské divadlo a Malé divadlo v Českých Budějovicích se budou znovu zabývat zastupitelé. Původní návrh na zřízení jediného divadla v září zamítli. Náměstkyně primátora Vlasta Bohdalová (ČSSD) ho však ještě v říjnu hodlá znovu předložit radním i zastupitelům.
Historická budova Jihočeského divadlaPodle návrhu mělo od 1. ledna 2004 fungovat Jihočeské divadlo, v němž bude vedle stávající činohry, opery a baletu také soubor Malého divadla s produkcí určenou mladému divákovi. "Jedním z důvodů odmítnutí byl názor, že sloučením obou divadel to 'malé' Malé divadlo zanikne. To je naprostý nesmysl. Cílem je zjednodušení a zlevnění provozu. Scéna Malého divadla zůstane dál zachovaná v komorních prostorách v Hradební ulici a také dramaturgie bude úplně stejná. Návrh jsem doplnila o řadu čísel a hodlám ho prosadit," řekla Bohdalová ČTK. Magistrát na letošní rok schválil pro Jihočeské divadlo rozpočet 54 milionů a pro Malé divadlo 5,8 milionu korun. Od sloučení obou scén Bohdalová očekává zjednodušení a zkvalitnění celé výroby jednotlivých inscenací. "Například Malé divadlo nyní navyšuje rozpočet zhruba o milion korun. Přitom má 27 zaměstnanců a řada profesí se dubluje s Jihočeským divadlem. Navíc si tyto dvě organizace města navzájem pronajímají prostory, což je naprosto nesmyslné," vysvětlila Bohdalová.
O personálních a dalších otázkách sloučeného Jihočeského divadla bude podle ní rozhodovat jeho ředitel. Toho však zřejmě čekají i další problémy. Ministr kultury Pavel Dostál totiž v pondělí naznačil, že Jihočeské divadlo by v příštích letech již nemuselo hrát před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, kam za ním v létě přijíždí na 35.000 diváků. Jaroslav Fišer snm

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů