O vítězích Jihočeské Thálie je již rozhodnuto!

Tweetněte nás!
Vítězka divácké ankety Jihočeské Thálie / Táňa KupcováV pondělí 28. dubna proběhlo v Jihočeském divadle slavnostní vyhlášení vítězů Jihočeské Thálie za rok 2007. Slavnostní večer se nesl v duchu „vážné“ hudby v jehož průběhu zazněl za doprovodu orchestru opery Jihočeského divadla Koncert pro violoncello a orchestr a moll Roberta Schumanna v podání hosta, českobudějovického rodáka, Václava Žáka. Dalšími sólisty byli domácí operní sólisté Miroslava Veselá a Alexandr Beň, kteří se za doprovodu orchestru představili ve vybraných áriích Verdiho opery Síla osudu. Na závěr večera se operní orchestr „blýskl“ ve výběru Dvořákových Slovanských tanců.
Vítěz divácké ankety Jihočeská Thálie / Roman NevěčnýHudební výstupy byly proloženy okamžiky napětí, ve kterých se čekalo na vítěze jednotlivých kategorií, kterými se stali: v činohře Věra Hollá a Ondřej Volejník, v oboru opera a opereta Kateřina Hájovská a Iva Hošpesová a Václav Janeček, v oboru loutkohra Jiří Šponar a v oboru balet Anna Ondráčková a Pavel Novotný. Dále byla udělena cena Českého rozhlasu České Budějovice za rozhlasové herectví, kterou získal Martin Hruška. Pánové Zdeněk Jarolímek a Jaroslav Ryšavý převzali cenu za celoživotní umělecký přínos Jihočeskému divadlu.
Nejoblíbenější inscenace roku 2007 / Donaha!O ceny vzešlé z divácké ankety o nejoblíbenějšího umělce se podělili členové činohry Taťána Kupcová a Roman Nevěčný. Inscenací roku 2007 se stal muzikál Donaha! Na druhém místě se umístil muzikál Rád to někdo horké? a v pořadí třetí místo obsadila opereta Cikánský baron.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů