O konkurzu na Rusalku

Tweetněte nás!
Konkurz na RusalkuVe dnech 17. a 18. listopadu 2008 proběhl konkurz na obsazení rolí ve Dvořákově opeře Rusalka. Ta je již několik sezón „trvalkou“ v programové nabídce Otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Nejinak tomu bude i v letní sezóně 2009. Poprvé však nebude obsazení Rusalky ve větší míře složeno pouze ze sólistů opery Jihočeského divadla, ale také ze sólistů jiných českých a i zahraničních operních domů. 


Konkurz na RusalkuDo konkurzu se přihlásil úctyhodný počet sedmdesáti uchazečů. Z tohoto počtu bylo na základě zaslaných audio nahrávek vybráno okolo třiceti zpěváků, kteří se zúčastnili konkurzu již před uměleckou komisí. Tu tvořili umělecký šéf opery Jihočeského divadla Miloslav Veselý, dirigent Metropolitní opery NY John Keenan, šéfdirigent Jihočeského divadla Martin Peschík, dramaturg Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Luboš Herza a Josef Průdek coby režisér Rusalky. Komise měla skutečně náročný úkol, neboť se na jevišti Jihočeského divadla, kde konkurz probíhal, postupně představila řada opravdu výtečných operních pěvců. Dirigent John Keenan se v tomto směru pochvalně vyjadřoval k mnohým z nich a vysoce hodnotil celkovou úroveň konkurzu.
Konkurz na Rusalku / dirigent John KeenanNutno podotknout, že souběžně s konkurzem vede partner Jihočeského divadla Mezinárodní hudební festival Český Krumlov jednání o hostování dalších zahraničních operních hvězd v opeře Rusalka. 
Konkurz na Rusalku / Josef Průdek a Jaromír BoháčKonečné obsazení opery Rusalka pro Otáčivé hlediště Český Krumlov 2009 bude vyhlášeno do čtrnácti dnů na www.otacivehlediste.cz.
Konkurz na Rusalku / Michaela Boháčová, Josef Průdek a Jaromír Boháč

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů