Václav Havel v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!
V pátek 19.12.2008 uvedla činohra Jihočeského divadla v premiéře - po Praze, Hradci Králové, Londýně a Bratislavě a téměř současně s Plzní - nejnovější hru Václava Havla Odcházení.
Zvláštní lesk tomuto večeru dodal svou přítomností sám autor Václav Havel, který je zachycen na fotografiích Petra Hasala.
Hlavní roli odcházejícího politika Viléma Riegera ztělesnil ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták. Režie se ujal šéf činohry JD Martin Glaser. 
Průběh večera vyvrcholil standing ovation při závěrečné děkovačce. Autor byl nadšeně aklamován zcela zaplněným hledištěm historické budovy JD. 
Po představení následovalo za přítomnosti exprezidenta a jeho doprovodu soiré v zasedací místnosti JD a pokračovalo neformálním způsobem v divadelním klubu. 
Večera se zúčastnili režisér světové premiéry Odcházení David Radok s chotí Ingeborg, prof. Tomáš Halík, nově zvolený hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, primátor města České Budějovice Juraj Thoma a další četné osobnosti jihočeského politického a kulturního života.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů