Obnovená premiéra Osiřelého západu

Tweetněte nás!
Osiřelý západV pátek 27. března se na repertoár činohry Jihočeského divadla vrací inscenace tragikomedie irského dramatika Martina McDonagha Osiřelý západ. 

Osiřelý západPo ročním uvádění na jevišti historické budovy a dvouměsíční přestávce proběhne obnovená premiéra studiové verze v Malém divadle v Hradební ulici. Dramaturgie činohry chce tímto krokem navázat na úspěch předchozí inscenace McDonaghova Mrzáka inishmaanského a dát šanci divákům, kteří představení neviděli v původní verzi. 

Osiřelý západKomorní prostor Malého divadla inscenaci o nic neošidí. Naopak, umožní z sledovat z bezprostřední blízkosti detailní herectví představitelů hlavních rolí Martina Hrušky a Ondřeje Volejníka. Martin Hruška byl za roli Valena Connora oceněn v letošních jihočeských Tháliích cenou za nejlepší mužský činoherní herecký výkon. 


Osiřelý západOsiřelý západ, třetí hra jednoho z nejlepších současných dramatiků, kterou činohra JD uvedla, nabízí opět třaskavou směs ostrého a černého humoru, komicky existenciálních úvah, vypjatých scén, ale hlavně téma odvěké touhy po lásce a přátelství, byť realizované na „odstrašujícím“ případu dvou bratrů, kteří se vzájemným mučením zřejmě chtějí zapsat do Guinessovy knihy rekordů. 
V režii Martina Glasera, pro kterého je to už třetí setkání s McDonaghovým drsným humorem (Mrzák inishmaanský a česká premiéra Lebky z Connemary v pražském Švandově divadlo), se v inscenaci Osiřelého západu dále představí Pavel Oubram a hostující Šárka Vaculíková. Na páteční obnovenou premiéru jsou k mání poslední vstupenky, poslední repríza v této sezóně je plánována na 16. dubna. 

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů