Činohra Jihočeského divadla na festivalu v Hradci Králové

Tweetněte nás!
Vzápětí poté, co soubor činohry Jihočeského divadla odehrál první sérii svých představení před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově (17 repríz Robina Hooda vidělo téměř 11.000 spokojených diváků), odjíždí činoherci na prestižní mezinárodní Festival divadel evropských regionů do Hradce Králové.
V rámci dne Jihočeského divadla ve středu 24.6. představí hradeckému publiku poprvé v jediném dni všechny tři inscenace projektu SMRŠŤ. Naplní se tak jedna z asociací, které název této inscenační trilogie vyvolává. Od časných odpoledních hodin do začátku noci mohou hradečtí diváci shlédnou smršť tří současných her, jejichž uvedení se stalo průběžným vyvrcholením snahy činoherní dramaturgie uvádět soustavně na prkna Jihočeského divadla moderní dramatiku.
Projekt SMRŠŤ tvoří v české premiéře uvedené hry MOBIL Sergiho Belbela, UPRCHLÍCI Sergiho Pompermayera a KRÁTKÁ SPOJENÍ Vladislavy Fekete. Hry kromě společného scénografického východiska spojuje řada témat: mediální a technologické manipulace člověka v postmoderním světě, proměny vztahů po válečných nebo teroristických konfliktech, neschopnost komunikace zesílená řadou nových komunikačních nástrojů a řada dalších. Krátká spojení jsou vítěznou hrou letošní soutěže Nadace Alfréda Radoka o nejlepší novou původní českou a slovenskou hru. Jihočeské divadla ji uvedlo jako první divadlo v rekordně krátké době od vyhlášení výsledků.
Hradecký festival patří k nejdůležitějším domácím divadelním přehlídkám. Jihočeské divadlo se na této výběrové akci představí v kontextu předních českých i zahraničních scén. Profilový den zde má pražské Divadlo Na Zábradlí, své inscenace představí domácí Klicperovo divadlo, pražská Komedie a řada dalších. Pro činohru Jihočeského divadla znamená pozvání tří inscenací mimořádný úspěch a ohodnocení vzrůstajícího kreditu souboru. Další prestižní pozvání obdržela inscenace Havlova Odcházení, která se představí na podzim na mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň. 

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů