Vrcholí přípravy na Rusalku

Tweetněte nás!
Zkoušky na představení Rusalka / Josef Průdek a Julie MakerovV Českém Krumlově na Otáčivém hledišti v těchto dnech vrcholí přípravy na představení Rusalka. 
Zkoušky na představení Rusalka / Allan Glassman a Julie MakerovLetošní obsazení je opravdu hvězdné. Společně s Jihočeským divadlem zde vystoupí zahraniční sólisté Julie Makerov z Toronto Opera (Rusalka), Alison Bolshoi z MET New York (Cizí kněžna), Allan Glassman ze San Francisco Opera (Princ), Jozef Benci (Slovenské národné divadlo Bratislava), Martin Gurbal´ (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava), z domácích hvězd to bude Eva Urbanová (Cizí kněžna), Dana Burešová (Rusalka), Andrea Kalivodová (Ježibaba) a Aleš Briscein (Princ).
Zkoušky na představení Rusalka / Josef Průdek a Dana BurešováHudebního nastudování se ujal dirigent Metropolitní opery New York John Keenan, který zde loni dirigoval velmi úspěšné představení opery G. Verdiho Síla osudu.
Zkoušky na představení RusalkaS ohledem na dvě obsazení je zkouškový režim dvoufázový, intezivně probíhají zkoušky se sólisty na Otáčivém hledišti, tak s orchestrem v Jihočeském divadle.
Zkoušky na představení RusalkaSlavnostní premiéry se uskuteční 24. a 25. července od 21.30 hod. a s ohledem na zvýšený zájem o představení jsme zpřístupnili veřejnosti dvě generální zkoušky - 22. a 23. července. Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích nebo je možno rezervovat online ZDE.
Zkouška orchestru na představení Rusalka, diriguje John Keenan
Zkouška sólistů v DK Metropol / Julie Makerov, Andrea Kalivodová

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů