Výjimečný operní projekt na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově s hvězdnými pěvci

Tweetněte nás!
Inscenace Dvořákovy nejznámější opery Rusalka se ve dnech 24. až 29. července představí před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově v koncentraci pěveckých hvězd, kterou česká opera ještě nezažila. Tato největší kulturní událost roku 2009 by nevznikla bez spolupráce s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov.
Pod taktovkou dirigenta Metropolitní opery New York Johna Keenana v titulní roli vystoupí Američanka Julie Makerov, sólistka operního domu v kanadském Torontu. Jejím partnerem je vynikající český lyrický tenorista Aleš Briscein.
Jako Rusalka se představí rovněž sopranistka Dana Burešová, sólistka opery Národního divadla v Praze a nositelka ceny Thálie, která v současné době patří k nejlepším představitelkám této role v Čechách.
Sólistka Státní opery Praha, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, tentokrát svou Carmen vyměnila za neméně efektní úlohu Ježibaby.
Sólisté Metropolitní opery v New Yorku, tenorista Allan Glassman (Princ) a mezzosopranistka Alison Bolshoi (Cizí kněžna), jsou velkými ctiteli hudby Antonína Dvořáka. Allan Glassman mimochodem úlohu Prince v současné době zpívá také ve frankfurtské opeře, v německém jazyce. Jejich čeština před Otáčivým hledištěm je obdivuhodná. Oba tyto hlasy patří k absolutním světovým špičkám.
Největší česká operní hvězda Eva Urbanová je v zámeckém parku už "jako doma". V uplynulých letech zde s úspěchem ztvárnila nejen svou erbovní úlohu Cizí kněžny, ale byla i okouzlující Rusalkou. Letos opět v úloze Cizí kněžny svádí pokaždé Prince Aleše Brisceina.
Dagmar Volfová, dlouholetá sólistka opery Jihočeského divadla, zde ztvárnila všechny klíčové altové a mezzosopránové role v českých i světových dílech operní literatury. Role Ježibaby patří k jejím úlohám vrcholným - bez ní si skutečně Rusalku před Otáčivým hledištěm nelze představit.
Role Vodníka v Rusalce patří k těm, které poutají nejvíce. Jejich obsazení nejhlubším hlasem často rozhoduje o výsledném úspěchu celého nastudování. "Hastrmánky - tatíčky" excelentně ztvárňují tentokrát slovenští pěvci Jozef Benci (Slovenské národné divadlo) a Martin Gurbal´ (Národní divadlo Moravskoslezské Ostrava).
Představení Rusalky v režii Josefa Průdka navštíví v neděli 26.7. v Českém Krumlově také přímí potomci skladatele - vnuk, pravnuk a prapravnuk - nositelé stejného jména i příjmení, Antonínové Dvořákové. Vnuk Antonín zde právě v tento den oslaví své životní jubileum - 80. narozeniny.
Více informací ZDE.
Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009 Hvězdná Rusalka 2009

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů