Potomci skladatele Antonína Dvořáka před Otáčivým hledištěm

Tweetněte nás!
Nedělní repríza opery Antonína Dvořáka Rusalka před Otáčivým hledištěm se stala výjimečnou, neboť ji navštívili přímí skladatelovi potomci - vnuk Antonín Dvořák (nar. 1929), pravnuk Antonín Dvořák (nar. 1956) a prapravnuk Antonín Dvořák (nar. 1985).
Atmosféra tohoto představení byla slavnostnější o skutečnost, že vnuk Antonína Dvořáka právě tento den - 26. července - oslavil své životní jubileum - 80 let. Je členem řady hudebních společností a sdružení a v současné době pečuje o letní sídlo svého děda ve Vysoké u Příbrami, které zůstalo v majetku rodiny a dnes je součástí Památníku Antonína Dvořáka.
Všichni Dvořákové se během večera osobně setkali nejen s vedením Jihočeského divadla a opery JD, ale i se zahraničními sólisty a americkým dirigentem Johnem Keenanem, Julií Makerov jako Rusalkou, Alešem Brisceinem jako Princem, Martinem Gurbal´em jako Vodníkem, Evou Urbanovou jako Cizí kněžnou a Andreou Kalivodovou v roli Ježibaby. John Keenan využil této příležitosti a svou osobní dirigentskou partituru si nechal vlastnoručně podepsat rukou všech tří skladatelových potomků.
Večera se zúčastnil další významný host, dlouholetý přítel rodiny Dvořáků, korejský dirigent Choi - Young Chul ze Soulu. Dirigent Choi - Young Chul je ředitelem hudební školy a hudebního uskupení symfonického orchestru a sboru Seouloratorio.
Ještě uveďme, že vnuk Antonín Dvořák i dirigent Choi jsou členy poroty Dvořákovských pěveckých soutěží v Karlových Varech.
Hosté se také vyslovili svým podpisem na petici za zachování Otáčivého hlediště v zámeckém parku v Českém Krumlově.
Vnuk Antonín DvořákDirigent John Keenan s Antonínem DvořákemRežisér Josef Průdek s

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů