Německý dirigent Klaus Linkel opět v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!
Klaus Linkel

Německou národní romantickou operu Carl Maria von Webera Čarostřelec bude řídit německý dirigent Klaus Linkel. Ten se jihočeskému publiku opět představí ve středu 7. října 2009 v DK Metropol. V Jihočeském divadle již dirigoval Verdiho opery Rigoletto a Macbeth. Dále zde řídil nově nastudovanou inscenaci operety Bratránek z Batávie Eduarda Künnekeho.

Klaus Linkel

Okolnosti pozvání sděluje šéf opery Miloslav Veselý: „S panem dirigentem trvá naše spolupráce již od roku 1993. Divadelní orchestr několikrát v roce vystupuje v Německu na jím pořádaných koncertech. Původně jsme s panem dirigentem dojednávali možnosti koncertního uvedení Čarostřelce v Německu v červenci příštího roku, které se však později ukázaly kolizní s programem Otáčivého hlediště. Napadlo nás, že by mohlo být umělecky zajímavé, kdyby německou operu dirigoval u nás německý dirigent. Bude jistě zajímavé srovnat jeho hudební pojetí s naším nastudováním.“

Vstupenky na představení v prodeji na pokladně Jihočeského divadla, ul. Dr. Stejskala 19, tel. 386 356 925 nebo on line rezervace na www.jihoceskedivadlo.cz.

Dirigent Klaus Linkel je absolventem konzervatoře Richarda Strausse v Mnichově. Působil jako sbormistr u slavných německých sborů Madrigalchor Moosburg a Chorgemeinschaft Fürstenfeldbruck. V letech 1987 - 1990 byl hudebním ředitelem Oberbayerische Städtetheater v Mnichově. V roce 1995 a 2009 nastudoval Mozartovu Kouzelnou flétnu v Komorní opeře Praha. Pan Klaus Linkel jako dirigent spolupracuje s orchestry jako jsou Munich Symphonic Orchestra, Vogtlandphilharmonie Greiz/Reichenbach, Westsächsisches Symphonic Orchestra, Hofbrunner Kammerorchester, Moravská filharmonie Olomouc a Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice. S Českou komorní filharmonií Praha nahrál tři kompaktní disky ve speciálním systému ONE-POINT RECORDING. V mezinárodním tisku pro diskofily mají tyto disky výborné hodnocení.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů