Jihočeské divadlo dočasně povede pověřený člen činohry

Tweetněte nás!
Jiří ŠestákČESKÉ BUDĚJOVICE 19. prosince (ČTK) - Člen činohry Jihočeského divadla Jiří Šesták dnes od českobudějovického primátora Miroslava Tettera převzal pověření k dočasnému řízení divadla. Nahradí tak ředitele scény Jana Mrzenu, který se k 31. prosinci vzdal funkce. Výběrové řízení na její obsazení magistrát podle Tettera vypíše ještě do konce roku. Úkolem Jiřího Šestáka je zajistit provoz divadla do nástupu nového ředitele.
"Od dočasného šéfa nečekáme nějaké zásadní kroky ohledně koncepce divadla či jeho transformace. To bude patřit k hlavním úkolům nového ředitele. Účastníci výběrového řízení by také měli předložit základní teze toho, kam by toto třísouborové divadlo mělo v budoucnu směřovat," řekl dnes Tetter ČTK. Šesták, který v Jihočeském divadle působí 23 let a tuto scénu již z pověření řídil v letech 1994 až 1996, není dosud rozhodnut, zda se do výběrového řízení na funkci ředitele přihlásí. Své pověření však bere velice vážně. "Bude mě čekat řada rozhodnutí, zejména při hledání dalších zdrojů financování. Není to ale jen problém Českých Budějovic, ale řady divadel, která se řítí do finanční krize. Při obecném nedostatku financí navíc ze zákona narůstají mzdy a mění se daň z přidané hodnoty, což není vyváženo dotační politikou," vysvětlil Šesták. Připomněl, že by velmi rád napomohl tomu, aby se tyto věci neřešily odděleně, ale v kooperaci s jinými divadly, Divadelním ústavem a dalšími subjekty. Cestou je i spolupráce více divadel na společných i přeshraničních projektech.
Důvodem odchodu Jana Mrzeny, který je současně i šéfem rady České televize, je pravděpodobně nejasná koncepce kultury ve městě a nedořešená situace kolem sloučení Jihočeského a Malého divadla. I když rada města v září schválila sloučení obou těchto příspěvkových organizací k 1. lednu 2004, zastupitelé to odmítli. Nový návrh náměstkyně primátora Vlasta Bohdalová (ČSSD) do 30. října nepředložila a podle představitelů radnice tak zřejmě neučiní dříve než koncem prvního čtvrtletí 2004. ------Jaroslav Fišer snm ------

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů