Hudební událost této sezóny

Tweetněte nás!
Generální zkoušky / OtelloPrvní operní premiérou této sezóny je opera Giuseppe Verdiho Otello, kterou uvádíme v rámci oslav 90 let Jihočeského divadla. Otello se vrací na jeviště Jihočeského divadla po 37 letech. 
Generální zkoušky / WeiLong TaoRežie se ujal šéf činoherního souboru Martin Glaser, pro kterého je to první režijní zkušenost s operou. Autorem hudebního nastudování je šéfdirigent opery JD Martin Peschík. 
Generální zkoušky / OtelloTitulní role se zhostil špičkový tenorista čínského původu WeiLong Tao, který je držitelem celostátní ceny Thálie za nejlepšího operního pěvce roku 2008 za roli Hoffmanna v opeře Hoffmannovy povídky. Právě Otello je jeho "parádní" rolí, kterou má velmi rád. 
WeiLong Tao spolupracuje s mnoha operními domy na celém světě, např. ve Švýcarsku, Německu, Itálii, Holandsku, Finsku, Velké Británii, Číně, Singapuru, Japonsku, Kanadě, USA a mnoho dalších. Od roku 2008 spolupracuje s milánskou La Scalou.
Generální zkoušky / OtelloS WeiLong Taem se v titulní roli alternuje Plamen Prokopiev. V dalších rolích uvidíte Richarda Haana nebo Alexandra Beně jako Jaga a Kateřinu Hájovskou nebo Miroslavu Veselou v roli Desdemony.  
Generální zkoušky / Otello V těchto chvílích vrcholí přípravy na páteční premiéru, na kterou jsou ještě volné vstupenky (stejně tak i na druhou premiéru v druhém obsazení).
Rezervace 6.11. ZDE
Rezervace 7.11 ZDE

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů