Jihočeský Čarostřelec v Pasově

Tweetněte nás!
Čarostřelec

Výrazem další těsné spolupráce v rámci přeshraničního projektu Operní kruh se stane hostování opery Jihočeského divadla v bavorském Pasově 28. listopadu 2009. Na scéně tamního Zemského divadla se jihočeská opera tentokrát představí s německou národní operou Carl Maria von Webera Čarostřelec (Der Freischütz).

Čarostřelec

Inscenaci režíroval Zdeněk Troška a hudebně nastudoval dirigent Martin Peschík. Tato inscenace patří k divácky nejoblíbenějším, Jihočeské divadlo ji uvádí jak v DK Metropol, tak i na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.

Čarostřelec

S ohledem na to, že Troškova inscenace je zpívána v češtině, jsou pro pasovské diváky připraveny německé titulky. V hlavních rolích se představí Plamen Prokopiev jako čarostřelec Max, jeho rivala Kašpara ztvární Petr Dopita, v rolích Agáty a Aničky vystoupí Kateřina Hájovská a Eva Štruplová.

V rámci dvouletého projektu Operní kruh připravují obě divadla v březnu 2010 vzájemné zpestření svých inscenací Verdiho Otella. V inscenační verzi Jihočeského divadla vystoupí v Českých Budějovicích a Táboře pasovští sólisté Oscar Imhoff (Otello), Frédérique Friess (Desdemona) a dirigent Basil H.E. Coleman. V Pasově se naopak představí budějovické obsazení ve složení WeiLong Tao (Otello), Alexandr Beň (Jago) a Aleš Voráček (Cassio). Za dirigentským pultem bude stát šéfdirigent opery JD Martin Peschík.

Cílem projektu Operní kruh je přeshraniční operní spolupráce mezi soubory českobudějovického a pasovského divadla. Projekt je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů