Proběhl konkurs na obsazení rolí v opeře Don Giovanni

Tweetněte nás!

V neděli 22. listopadu proběhl v Jihočeském divadle konkurz na pěvecké obsazení nové inscenace Mozartovy „opery oper“ Don Giovanni. Opera bude uváděna na Otáčivém hledišti Český Krumlov 2010 v režii Jiřího Menzela a posléze přenesena na scénu Jihočeského divadla. 

Na druhé kolo konkurzního klání dorazilo 32 pěvců z České i Slovenské republiky, Polska a Německa. Vedle mladých nadějných zpěváků se konkurzu zúčastnila řada již renomovaných zpěváků jako jsou Roman Janál a Dana Burešová (ND Praha), Jevhen Šokalo (Divadlo J. K. Tyla v Plzni) nebo Jiří Sulženko (Státní opera Praha). Za soubor opery Jihočeského divadla se „předzpívání“ zúčastnili barytonista Alexandr Beň (Don Giovanni), basista Petr Dopita ( Komtur) a sopranistky Eva Štruplová a Iva Hošpesová (Zerlina). Z celkem osmi rolí Dona Giovanniho byl největší zájem o úlohu Zerliny. Z mužských rolí to byla nejčastěji basová úloha Leporella. Obsazení jednotlivých rolí bude zveřejněno do 4. prosince 2009.

Vítězové pěveckého klání se před Otáčivým hledištěm Český Krumlov představí v sérii šesti představení v období od 23. do 28. července 2010 v alternaci s dalšími zahraničními pěveckými hvězdami.

Uvádění oper na Otáčivém hledišti za účasti pěveckých hvězd z předních světových operních domů koresponduje s dlouhodobými uměleckými plány a marketingovou koncepcí Jihočeského divadla. Cílem je začlenit krumlovskou točnu mezi evropské plenérové operní scény a nabídnut náročnému opernímu divákovi excelentní pěvecké, režijní i hudební výkony.
František ZahradníčekJevhen ŠokaloPorota ve složení Martin Peschík (šéfdirigent orchestru opery JD), Miloslav Veselý (šéf opery JD), Luboš Herza (dramaturg MHF ČK), Jaromír Boháč (ředitel MHF ČK) a ředitel JD Jiří ŠestákLibuše MyřátskáJosef MoravecSimona ProcházkováPorotaJiří SulženkoPavel KlečkaDana BurešováJiří Sulženko a Dana Burešová

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů