Činohra JD získala exkluzivní práva k uvedení nejnovější hry Petra Zelenky Očištění

Tweetněte nás!
Podoba nejočekávanější činoherní inscenace sezóny nabývá konkrétnější obrysy. Činohra Jihočeského divadla, která získala exkluzivní práva k prvnímu českému uvedení nejnovější hry Petra Zelenky OČIŠTĚNÍ, zveřejnila obsazení inscenace.  
V režii šéfa činohry martina Glasera se v hlavní roli spisovatele Michala představí Jiří Šesták, ředitel Jihočeského divadla. Další role hrají Zděněk Kupka, Jaroslava Červenková, Bibiana Šimonová, Martin Hruška, Věra Hlaváčková nebo Lenka Krčková. Scénu navrhl Jaromír Vlček, loňský držitel Ceny Alfréda Radoka za scénografii k pražskému uvedení Odcházení Václava Havla. Kostýmy vytvoří stálá Glaserova spolupracovnice Lenka Rašková. Pro inscenaci vzniká i původní hudba z dílny Pavla Kaliny. Dramaturgii české novinky má na starosti Olga Šubrtová.
Výjimečně kvalitní domácí dramatická novinka je odvážným pokusem o novodobé zpracování tématu zločinu a trestu pro nové století. Neobvyklému pokusu o současnou moralitu ale nechybí typický černý „Zelenkovský“ humor, který si oblíbili diváci slavných Příběhů obyčejného šílenství nebo filmových Knoflíkářů.
Zkoušky začnou hned na začátku roku 2010, budějovičtí diváci uvidí první představení už 12. února 2010 na slavnostní premiéře. Předběhnou tak i pražské publikum, kterému se budějovická inscenace představí ve dvou reprízách v dubnu na Nové Scéně Národního divadla . Pražská inscenace v Divadle na Vinohradech bude mít premiéru až na podzim příštího roku.

Udělení práv k české premiéře hry, která vznikla na objednávku slavného Teatru Stareho v Krakowe i pozvání k hostování z Národního divadla jsou dalšími důkazy vzrůstající prestiže činoherního souboru JD.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů