Balet Jihočeského divadla na prestižních Mezinárodních týdnech tance 2010

Tweetněte nás!
Bolero

Od 9. do 12. ledna 2010 se v Praze uskuteční další ročník nejstaršího festivalu současného tanečního divadla v ČR. Ve třech pražských představeních máme možnost shlédnout reprezentativní ukázky choreografií 32 tvůrců, interpretované 105 tanečníky z 6 českých profesionálních souborů a 12 konzervatoří ze 6 evropských zemí.

Bolero

Balet Jihočeského divadla se na této prestižní přehlídce představí vůbec poprvé - v sobotu 9.1.2010 od 19.30 hod. na Nové scéně Národního divadla. Diváci uvidí choreografie Painted Rainbow, Frozen Roses, Bolero (choreografie umělecký šéf baletu JD Attila Egerházi) a Dinner (choreografie umělecký ředitel baletu Slovenského národného divadla v Bratislavě Mário Radačovský).

Tato taneční čísla patří do stálého repertoáru nového baletu JD, ale diváci v Českých Budějovicích je zatím neměli možnost vidět. Mají tedy jedinečnou příležitost je uvidět poprvé, navíc na nově zrekonstruované Nové scéně Národního divadla. Vstupenky na představení jsou v prodeji na pokladně Národního divadla, ceny od 100 Kč – 250 Kč. Tyto choreografie slibují skutečnou přehlídku tanečních hvězd jako je Zdeněk Mládek nebo Linda Schneiderová, oba držitelé několika prestižních baletních cen.

V neděli 10.1. 2010 pokračuje přehlídka galavečerem Mezinárodní týdny tance 2010 vybranými ukázkami současného tanečního divadla souborů z Národních divadel v Praze, Brně a Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni.

V úterý 12.1.2010 přehlídku zakončí Happening tanečních konzervatoří ze šesti evropských zemí (Basilej, Bělehrad, Brno, Budapešť, Györ, Košice, Ostravy a Prahy). Jako bonus bude do letošního programu zařazeno 7 seniorských a 5 juniorských laureátů 3. mezinárodní baletní soutěže Brno 2009 se svými čísly.

V koncentrované podobě tedy uvidíme nejaktivnější zástupce mladé taneční generace, včetně několika zahraničních osobností, které jsou dlouhodobě členy domácích profesionálních tanečních těles.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů