Jihočeské divadlo boduje v celostátních Cenách Thálie

Tweetněte nás!
Zdeněk Mládek

Jihočeské divadlo si připsalo historický úspěch v podobě 6 nominací.

Linda Schneiderová

V pondělí 18.1.2010 byly na oficiální tiskové konferenci v Praze zveřejněny nominace na Ceny Thálie za rok 2009. Do užší nominace byl vybrán demisólista baletu Jihočeského divadla Zdeněk Mládek za sólo v baletu So In Love na hudbu C. Velosa a a. Piazzoly (balet So In Love je součástí baletního večera Carmen). Odborná porota bude vybírat ze tří kandidátů v oboru balet – kromě Zdeňka Mládka se bude rozhodovat ještě mezi Alexandre Katsapovem z Národního divadla v Praze a Václavem Kunešem z taneční skupiny 420People.

Věra Hlaváčková

Do širších nominací byli zařazeni Věra Hlaváčková za roli Elizabeth Proctorové ve hře A. Millera Čarodějky ze Salemu, Jiří Šesták za roli kancléře Riegera v nové hře V. Havla Odcházení, Alexandr Beň za roli Jaga v opeře G. Verdiho Otello, Linda Schneiderová za ztvárnění titulní role Carmen v baletu G. Bizeta a R. Ščedrina a Aleš Voráček za roli Adama v operetě Ptáčník.

Jiří Šesták

Jihočeský triumf ještě završil barytonista Svatopluk Sem, i když za inscenaci opery Bohéma v Divadle J. K. Tyla v Plzni, který se taktéž objevil v širších nominacích. Svatopluk Sem byl ještě do minulé sezóny členem opery JD, nyní je sólistou ve Státní opeře Praha.

Alexandr Beň

Poprvé za dobu udílení celostátních Thálií se podařilo souborům Jihočeského divadla, aby jejich členové získali nominace v takovém množství. Svědčí to o vysoké úrovni herecké, pěvecké i taneční tvorby, kterou se Jihočeské divadlo v současné době může pochlubit.

Aleš Voráček

Užší nominace Zdeňka Mládka je historicky druhá pro Jihočeské divadlo. Zdeněk Mládek byl již dvakrát v širších nominacích na celorepublikovou Thálii – v roce 2005 za balet Marná opatrnost a v roce 2007 za balet Zvoník u Matky Boží.

Deník / 20.1.2010

Ceny Thálie se budou udělovat 20. března 2010 na scéně Národního divadla v Praze a moderátorem bude už popáté Antonín Procházka. Herecká asociace ceny uděluje již od roku 1993.

Nominovaní členové Jihočeského divadla za rok 2009:

Zdeněk Mládek / sólo v baletu So In Love – užší nominace

Linda Schneiderová / Carmen v baletu Carmen – širší nominace

Věra Hlaváčková / Elizabeth Proctorová ve hře Čarodějky ze Salemu – širší nominace

Alexandr Beň / Jago v opeře Otello – širší nominace

Jiří Šesták / Vilém Rieger v komedii Odcházení – širší nominace

Aleš Voráček / ptáčník Adam v operetě Ptáčník – širší nominace


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů