Pavel Malhocký

Tweetněte nás!
Pavel Malhocký

Nezaměnitelná osobnost hudby a divadla.

Od konce 70. let 20. století populární jihočeský písničkář, hudební pedagog a výrazný interpret, kytarista i herec. Od roku 1988 až do současnosti spolupracoval zejména s Jihočeským divadlem. Jako skladatel, hudební dramaturg, aranžér a instrumentalista – herec byl v Jihočeském divadle až do současnosti podepsán pod celkem 67, vesměs činoherními, inscenacemi.

V nich spolupracoval zejména s domácími režiséry M. Fridrichem, J. Šestákem, J. Novákem, ale i s hostujícími Janem Kačerem, Miroslavem Krobotem, Jiřím Menzelem. Jeho hudba či hudební aranžmá proslavilo mimo jiné inscenace Limonádového Joea, Zvěstování panně Marii, Krásku a zvíře, Racka, Ifigenii v Aulidě či Bez roucha.

Z produkce operního souboru oblékl do nového hudebního kabátu zejména hry legendárního Semaforu (Med ve vlasech, Vyvěste fangle) a ve dvou různých inscenacích i Suchého – Havlíkovu proslavenou Kytici. Řízením osudu se právě Kytice stala v premiéře 8.1.2010 jeho posledním vystoupením na prknech, která i pro něho znamenala svět.

Pavel Malhocký tragicky zemřel 11. února 2010. Odešel harmonický, slunečný člověk, který rozdával jenom úsměvy.

Vzpomínáme na něj s láskou!

Jihočeské divadlo


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů