Plakáty Jihočeského divadla na výstavě Designéři roku 2009

Tweetněte nás!
Výstava v Umělecko-průmyslovém  muzeu

Výstava designerů roku 2009, oceněných výroční cenou Akademie designu ČR, cenou Czech Grand Design 2009, představí to nejlepší z práce současné tvůrčí špičky v kategoriích Designer roku, Grafický designer roku, Módní designer a Fotograf roku.
 

Výstava v Umělecko-průmyslovém  muzeu

V kategorii Grafický designer roku byl vedle Petra Babáka či Štěpána Malovce nominován grafik Robert V. Novák za typografii katalogů Jeleňovití, Sváry zření a sérii plakátů pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Ve spolupráci s uznávaným fotografem Ivanem Pinkavou navrhuje pro činohru Jihočeského divadla plakáty věnující se zejména prezentaci současných her české i světové dramatiky. Výstavu je možné shlédnout v prostorách Uměleckoprůmyslového musea v Praze do 21. března 2010.

Výstava v Umělecko-průmyslovém  muzeu

Zároveň Jihočeské divadlo ve spolupráci s Českým centrem Řím připravuje ojedinělou výstavu činoherních plakátů „Krása divadelního plakátu“ výše uvedených autorů Roberta V. Nováka a Ivana Pinkavy. Instalováno bude 17 plakátů ve čtyřech grafických řadách a výstavu bude možné shlédnout v Českém centru v Římě od 5. do 31. května 2010.
 

Účast na prestižních výstavách toho nejlepšího z grafického designu dokazuje vysokou kvalitu výjimečného prezentačního materiálu Jihočeského divadla.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů