Balet JD v pořadu Terra Musica

Tweetněte nás!
Podivuhodný mandarín

V pondělí 12.4. ve 22.50 hod. v pořadu Terra Musica uvede ČT 2 reportáž o představení Pták Ohnivák / Podivuhodný mandarín v choreografii a režii uměleckého šéfa baletu JD Attily Egerháziho.

Pták Ohnivák

Diváci se mohou těšit na rozhovor s Attilou Egerházim, záběry z tréninku na baletním sále i ze samotného představení v DK Metropol v Českých Budějovicích.

Pořad Terra musica se věnuje nejvýznamnějším hudebním událostem, portrétům interpretů, skladatelů, hudebních vědců, pedagogů a dalším osobnostem hudebního světa. Stálý důraz klade na prezentaci nastupující umělecké generace a neopomíjí ani taneční umění.

Z webových stránek České televize k pořadu Terra musica: "Do Jihočeského divadla přišla na post šéfa baletu významná posila - Attila Egerházi, skvělý choreograf, zakladatel a ředitel Maďarského tanečního divadla. Předchází ho vynikající umělecká pověst, skvělé dosavadní výsledky i řada evropských i světových ocenění. Pro svou choreografii si vybral proslulý balet Pták Ohnivák klasika hudební moderny 20. století na motivy ruských strašidelných pohádek, spojující širokou ruskou melodiku s rafinovaností francouzského impresionismu."


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů