Očištění na Nové scéně Národního divadla v Praze

Tweetněte nás!
Očištění

V pondělí 26. dubna se činohra Jihočeského divadla představí na Nové scéně Národního divadla s inscenací Očištění Petra Zelenky. Pražskému publiku tak nabídne jedinečnou možnost shlédnout představení, které v současné době uvádí stále jako jediné z českých divadel. Očištění je příběh, který se nikdy neměl stát, ale stal se a morální kolotoč o tom, jak je společensky špatné znásilnilt malého chlapce, může začít.

Očištění

Očištění napsal Petr Zelenka, známý zejména pro své filmové Knoflíkáře či Příběhy obyčejného šílenství, pro Teatr Stary v Krakově, kde se hrálo téměř dva roky než získalo exkluzivní práva na jeho uvedení právě Jihočeské divadlo. V české premiéře jej uvedlo 12. února a vykročilo tak do nové dramaturgické linie, která se zabývá stavem osobní i společenské morálky.

Očištění

Očištění je odvážným pokusem o novodobé zpracování tématu zločinu a trestu, kde je znásilnění chlapce pouze spouštěcím mechanismem celého kolosu provinění. Očištění je příběh o muži, který spáchal něco strašného, mnohem více ale o cynické společnosti, která vidí a slyší jenom to, co sama chce.

V režii Martina Glasera se v hlavní roli představí Jiří Šesták. Scénu navrhl Jaromír Vlček, loňský držitel Ceny Alfréda Radoka za scénografii k pražskému uvedení Odcházení Václava Havla. Pro inscenaci také v znikla i původní hudba z dílny Pavla Kaliny.

Vstupenky si rezervujte online ZDE nebo na telefonu 224 931 482


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů