Mobil na mezinárodním festivalu ve Zlíně

Tweetněte nás!
Mobil

Komedie Mobil jednoho z nejúspěšnějších katalánských dramatiků Sergiho Belbela se představí na jubilejním 15. ročníku mezinárodního festivalu Setkání - Stretnutie, které se koná ve dnech 17. - 22. 5. 2010 ve Zlíně.

Mobil

Festival je tradičně zaměřen na dramaturgické novinky, první uvedení dramatického textu, adaptace a původní dramatickou tvorbu na českých a slovenských jevištích.

Mobil

S komedií Mobil vystoupí činohra Jihočeského divadla ve čtvrtek 20. května v 10.00 hod. ve velkém sále Městského divadla Zlín.

Mobil

Kromě Jihočeského divadla představí své inscenace také domácí Městské divadlo Zlín, Slovenské národné divadlo Bratislava, Divadlo Petra Bezruče Ostrava, Národní divadlo Praha, HADIVADLO Brno a řada dalších. Záštitu nad festivalem převzaly významné osobnosti společenského a kulturního života, kmotry festivalu budou Zdena Studénková, herečka Slovenského národného divadla, a Miloslav Mejzlík, herec Divadla Na zábradlí. Pro činohru Jihočeského divadla znamená pozvání mimořádný úspěch a ohodnocení vzrůstajícího kreditu souboru, který s projektem SMRŠŤ vystoupil v loňském roce už na Mezinárodním festivalu divadlo evropských regionů v Hradci Králové.

Mobil

Hra Mobil je součástí projektu SMRŠŤ, která byla hlavní dramaturgickou linií činohry v loňské sezóně. Trilogii projektu SMRŠŤ doplňují vedle hry Mobil také Uprchlíci Sergiho Pompermayera a Krátká spojení Vladislavy Fekete. Hry kromě společného scénografického východiska spojuje řada témat: mediální a technologické manipulace člověka v postmoderním světě, proměny vztahů po válečných nebo teroristických konfliktech, neschopnost komunikace zesílená řadou nových komunikačních nástrojů a řada dalších.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů