Balet intenzivně připravuje

Tweetněte nás!

Baletní soubor intenzivně připravuje baletní trojvečer složený z choreografií Jiřího Kyliána "Un ballo" na hudbu M. Ravela, Attily Egerháziho "In and out" na hudbu A. Dvořáka a Václava Kuneše "Neen-Ya" na hudbu N. Simone.

Václav Kuneš pracoval na choreografii Neen-Ya spolu se svojí asistentskou Rei Watanabe. Zároveň začal baletní soubor zkoušet i choreografii Jiřího Kyliána s jeho asistentkou Shirley Essemboom.

Premiéra Tanečních delikates se uskuteční 19.11. v DK Metropol. Vstupenky v prodeji od 1. října 2010. 

Více o pořadu Tanční delikatesy zde. 

Václav Kuneš vystudoval Taneční konzervatoř v Praze. Od roku 1993 až do roku 2004 působil pod vedením Jiřího Kyliána v Nederlands Dans Theater. Zde také spolupracoval s řadou předních světových choreografů. Od roku 2004 je na volné noze a věnuje se nejen tanci, ale také choreografické práci. Je spoluzakladatelem projektu současného tance 420PEOPLE, v němž působí dodnes. Roku 2008 pro 420PEOPLE vytvořil choreografii Small Hour, která v následujícím roce získala cenu Sazky a Divadelních novin a stala se nejlepším počinem roku v oboru tance a baletu.

Jiří Kylián byl v roce 1962 přijat ke studiu na pražské Konzervatoři. Z Prahy odešel roku 1967, kdy získal stipendium na Royal Ballet School v Londýně. Poté, co vytvořil tři balety pro Nedrlands Dans Theater, stal se v roce 1975 uměleckým šéfem souboru. Roku 1978 proslavil Nederlands Dans Theater po celém světě choreografií Sinfonietta na hudbu Leoše Janáčka. Jiří Kylián dosud vytvořil více než 90 baletů, přes 70 z nich pro Nederlands Dans Theater. Jeho díla se hrají po celém světě ve více než 80 souborech a školách. V létě roku 2006 vytvořil spolu s režisérem Borisem Pavalem Conenem film nazvaný CAR-MEN. Byl vytvořen „na místě“ v otevřeném hnědouhelném dole v České republice. V průběhu své kariéry obdržel Jiří Kylián mnoho mezinárodních ocenění a vyznamenání. V roce 2008 získal Zlatého lva na bienále v Benátkách a Medaili za umění a vědu Jejího Veličenstva královny Beatrix.

Václav Kuneš - baletní studio - příprava choreografie Nee-Ya - Jihočeské divadlo 2010 /foto Petr Hasal / Václav Kuneš - baletní studio - příprava choreografie Nee-Ya - Jihočeské divadlo 2010 /foto Petr Hasal / Václav Kuneš a Attila Egerházi - baletní studio - příprava choreografie Nee-Ya - Jihočeské divadlo 2010 /foto Petr Hasal / Balet Jihočeského divadla - DK Metropol - příprava choreografie Un ballo a In and outShirley Esseboom a Attila Egerházi - DK Metropol - příprava choreografie Un balloBalet Jihočeského divadla - DK Metropol - příprava choreografie Un ballo a In and outBalet Jihočeského divadla - DK Metropol - příprava choreografie Un ballo a In and outBalet Jihočeského divadla - DK Metropol - příprava choreografie Un ballo a In and out

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů