Jidáš Iškariotský, zrádce - komorní představení pro dospělé

Tweetněte nás!
Jidáš Iškariotský - zrádce

Jidáš Iškariotský, zrádce, to je název nové inscenace loutkohry Jihočeského divadla pro dospělé diváky. Jedná se o remake slavné inscenace oceněné v roce 1999 Zlatou maskou! Netradiční pohled na biblický příběh o největší zradě v historii lidstva, na motivy novely Leonida Andrejeva napsal Šauoch Ibrahim, režíruje nová posila souboru loutkohry Jevgenij Ibragimov.

Jidáš Iškariotský - zrádce

V září tohoto roku se stal hlavním režisérem loutkohry Jihočeského divadla Jevgenij Ibragimov, občan Ruské federace, národností Čerkés, muž, který sbírá i předává loutkářské zkušenosti po celé Evropě (naposledy v estonském Tallinnu, kde byl tři roky uměleckým šéfem v tamějším Nukuteateru) a jehož umění bylo oceněno na mnoha prestižních festivalech a ověnčeno řadou výročních cen.

Jidáš Iškariotský - zrádce

Jeho první prací v novém působišti je remake slavné inscenace „Jidáš Iškariotský, zrádce“, kterou Ibragimov nastudoval se souborem divadla „Skazka“ v sibiřském Abakanu už v roce 1998. Kultovní představení se dočkalo stovek repríz a získalo i nejvýznamnější ruskou národní divadelní cenu Zlatá Maska za nejlepší inscenaci roku.

Jidáš Iškariotský - zrádce

Spolu s Jidášem Iškariotským se na jeviště Malého divadla vrací v Čechách již poněkud zapomenuté výsostné loutkářské řemeslo. Dospělý divák, kterému je představení určeno, se tak může přesvědčit o tom, že kombinace živého, bezprostředního hereckého projevu s obrazovostí a hudbou typickou pro film umí být velmi působivá a že loutkové divadlo tak může bavit, vzrušovat a dojímat nejen děti. Na všechny světové strany od našich hranic to už uměnímilovné publikum dávno ví, věřme tedy, že si cestu k tomuto specifickému, a u nás díky existenci početné loutkářské šmíry podceňovanému druhu divadla najde i český divák.

Jidáš Iškariotský - zrádce

Premiéra nové inscenace loutkohry bude 31. 10. na festivalu TriaLogos 2010 v Tallinnu, na stejném místě se o den později odehraje i její první repríza. V českých Budějovicích bude Jidáš Iškariotský k vidění od 9. 11. od 19.30 v Malém divadle. REZERVACE ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů