Novoroční muzicírování v Německu

Tweetněte nás!
Klaus Linkel

Orchestr opery Jihočeského divadla stráví první dny roku 2011 na koncertním zájezdě v německém Furstenfeldbrücku.

Klaus Linkel

Dirigent a hudební podnikatel Klaus Linkel si orchestr opět vybral pro uvedení série dvou novoročních koncertů, v nichž divadelní orchestr doprovodí německé sólisty basistu Thomase Frische, tenoristu Christiana Bauera a sopranistky Sonju Adam a Martu Kosztolanyi a fürstenfeldbrucký smíšený sbor.

Program koncertů je sestaven z populárních operetních a muzikálových kusů J. Strausse, L. Bernsteina, G. Gershwina a R. Benatzkyho a dalších. Ovšem ani budějovické publikum nepřijde zkrátka, ba naopak. Premiéra tohoto zábavného koncertního programu je totiž naplánována jako Silvestrovské představení v DK Metropol (17:00 hod.), kde jej provede dirigent Linkel se sólisty a sborem Jihočeského divadla.

Tento večer bude uvádět populární rozhlasová moderátorka Iva Šimánková, která si připravila pro diváky různá překvapení. Silvestrovský večer je již téměř vyprodaný a všichni  účinkující se na něj moc těší i proto, že zde zazní v Čechách méně uváděná, ale za to velmi slavná a známá hudební čísla,” uvedl šéf opery a zároveň režisér silvestrovského večera Miloslav Veselý.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů