UTĚŠITEL - tragikomická groteska

Tweetněte nás!

Činohra Jihočeského divadla uvádí premiéru nové hry Utěšitel v pátek 14. ledna 2011.

Americký naturalismus se vším všudy, to je nová tragikomická groteska UTĚŠITEL. Dojetí, emoce, ztřeštěnost, mrtvoly, tělesno i duchovno…

Aleš (Martin Hruška), redaktor v rádiu, jemuž doposud jediným nástrojem byla síla slov, vyráží do ulic, aby svým zoufalým posluchačům pomohl i osobně. Po boku mu ale stojí jeho alter ego, jeho nový šéf Slávek (Ondřej Veselý), takže byť si Aleš scénář večera předem vysnil, zápletka se vyvine přeci jenom trošku jinak.

Jak sám žánr napovídá, i když to s hlavním hrdinou nedopadne dobře, humor a komika nebudou chybět. Na diváky čeká zajímavý příběh s množstvím neočekávaných zvratů a zápletek. A kdo by rád předem přivoněl ke scénickým ingrediencím, tomu můžeme prozradit, že uvidí současné moderní divadlo - dekorace náznaková a hudební plejáda od Davida Bowieho až po Antonia Vivaldiho.

Premiéra v pátek 14. ledna

1. a 2. repríza v režimu First minute – vstupenky za 90,- a 100,- Kč ! ! !

Rezervace ZDE!

Scénář inscenace vznikl na motivy knihy Nathanaela Westa Miss Lonelyhearts, v hlavních rolích Martin Hruška a Ondřej Veselý, režie Martin Glaser, dramaturgie Olga Šubrtová, kteří jsou také autory divadelního scénáře.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů