Komedianti mají jména!

Tweetněte nás!

Po posledním kole pěveckého konkurzu na obsazení rolí v opeře Komedianti jsou již známá jména pěveckých osobností, které vystoupí společně s věhlasným tenorem José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlov 2011.

Z konkurzního klání, jež bylo pojato jako jevištní zkouška pod vedením režiséra Josefa Průdka a za účasti dirigenta Maria De Rose, vzešli vítězně ti představitelé, kteří nejen po pěvecké, ale i herecké stránce nejlépe korespondovali s charakterem vybrané operní role.

V hlavní roli Cania vystoupí argentinský tenorista José Cura (kromě pondělí 8. 8. 2011), s nímž bude alternovat držitel celostátní ceny Thálie 2008 WeiLong Tao. Neddu ztvární výtečná Jana Kačírková v alternaci Gabriely Kopperové. O roli Tonia se podělí Marco Danieli a Alexandr Beň. Josef Moravec a Aleš Voráček nastudují úlohu Beppa a v roli Silvia vystoupí Jiří Brückler v alternaci se Svatoplukem Semem. Vedle dirigenta Mario De Rose bude v Komediantech orchestr Jihočeského divadla řídit jeho šéfdirigent Martin Peschík.

Opera Komedianti bude v rámci 20. ročníku MHF Český Krumlov na Otáčivém hledišti uváděna od 5. do 10. srpna 2011. Vstupenky v cenách 1400 – 2900 Kč jsou v prodeji ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů