Nová premiéra baletu Sen noci svatojánské

Tweetněte nás!

Diváky Jihočeského divadla čeká další premiéra baletu - skutečné "taneční divadlo" na motivy slavné hry W. Shakespeara Sen noci svatojánské -  básnická férie o tom, co se vše může odehrát o svatojánské noci v kouzelném lese samozřejmě už dávno neinspiruje pouze činoherce. Sen noci svatojánské inspiroval i skladatele Felixe Mendelssohna-Bartholdyho k jeho nejslavnější scénickié hudební kompozici... a bylo jen otázkou času, kdy vznikne baletní verze jedné z  nejhranějších světových divadelních her.

Vedle slavných choreografických jmen, jakými jsou Marius Petipa (1877), Michail Fokin (1902), George Balanchine (1962), Frederic Ashton (964) a John Neumeier (1977), se k této plejádě nyní přiřazuje umělecký šéf baletu JD Attila Egerházi. Nové choreografické ztvárnění Shakespearova Snu už mělou svou premiéru v létě 2010 před Otáčivým hledištěm v zámeckém parku v Českém Krumlově. Mimořádný ohlas těchto vyprodaných večerů logicky vyústil do vytvoření klasické divadelní verze, která bude mít premiéru v pátek 4. února 2011 v DK Metropol.

V hlavních rolích se představí Světlana Mládková (Titanie), držitel celostátní Thálie Zdeněk Mládek (Oberon) a Christina Porres Mormeneo (Puk), dále pak všichni členové baletního souboru.

Přínosem - oproti "Krumlovu" - bude jistě i živý hudební doprovod orchestru opery pod taktovkou jeho šéfdirigenta Martina Peschíka a nebo Basila H. E. Colemana, hudebního ředitele Landestheater Niederbayern Passau.

Tuto inscenaci doporučujeme všem "dospělým dětem", přijďte se s námi zasnít!

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánské

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů