Hra Vajgl vítězem přehlídky České divadlo 2010

Tweetněte nás!
Vajgl

Činohra Jihočeského divadla získala prestižní Cenu Českého divadla 2010 v kategorii Počin roku za uvedení hry VAJGL autorů Adély Balzerové a Jana Jirků v režii Jana Jirků. Významné ocenění z rukou Livie Klausové a Miroslava Donutila převezme ředitel divadla Jiří Šesták společně s režisérem Janem Jirků, dramaturgyní představení Adélou Balzerovou a šéfem činohry JD Martinem Glaserem v neděli 6. února 2011 na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Vajgl

Činohra JD toto ocenění obdržela již podruhé. V roce 2008 získala Cenu Českého divadla za nejpozoruhodnější umělecký počin s hrou Nebezpečné vztahy Ch. Hamptona v režii šéfa činohry Martina Glasera.

Vajgl

„Náš soubor má z této ceny velkou radost hlavně proto, že byla vyzdvihnuta inscenace, kde jsme iniciovali i vznik samotného textu. Vajgl byl napsán na naši objednávku, pro naše herce a pro naše divadlo. Jsem přesvědčený o tom, že živé a moderní současné divadlo se bez nových her dělat nedá, přestože skoro vždy vyvolávají u publika kontroverzní reakce. Tím spíš, když se týkají neuralgických bodů naší historie nebo současnosti. Ale tak to bylo a bude vždycky, když se tvůrci pokusí dotknout citlivých témat a zpracovat je současným divadelním jazykem,“ uvedl k ocenění šéf činohry Martin Glaser. „Pokud získáváme nejlepší reference a ocenění za takto náročné projekty, je to mj. i potvrzením toho, že umělecká cesta našeho souboru je správná,“ dodává k tomu M. Glaser.

Vajgl

Festival České divadlo je přehlídkou mimopražských profesionálních scén z celé České republiky od Chebu po Český Těšín. V letošním roce bude zahájen již sedmnáctý ročník přehlídky.

Vajgl

Hra Vajgl čerpá námět z politických procesů 50. let 20. století. Dramatický příběh vypráví o skutečné události, tzv. Borském povstání. Výsledkem byly vraždy tří nevinných lidí za inscenování povstání, ke kterému se nikdo nechystal.

Poslední příležitost vidět hru Vajgl mají diváci 10.2. a 26.2., kdy je naplánována derniéra. Rezervujte ZDE!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů