Nové LiStOVáNí aneb "mladá puška" světové ekonomie

Tweetněte nás!
Listovani - Ekonomie dobra a zla

Jeho kniha Ekonomie dobra a zla se prodává stejně dobře jako Vieweghovy bestsellery. On sám je jedním z předních mladých ekonomů světa, "mladá puška" světové ekonomie, hlavním makroekonomem světových hospodářských strategií v ČSOB, pedagog, muž, který byl členem národní ekonomické rady vlády, pracoval jako ekonomický poradce prezidenta republiky Václava Havla a v neposlední řadě je vášnivým cyklistou. A to vše ve svých 31 letech. 

Listovani - Ekonomie dobra a zla

Řeč je o Tomáši Sedláčkovi. Člověku, který se rozhodl pojmout ekonomickou vědu poněkud jinak a své myšlenky představil v knize, jíž se nakonec prodalo desetinásobek původního nákladu: "Když jsme knihu vydávali, myslel jsem, že to bude kniha pro pár tisíc lidí, většinou ekonomů a ekonomek, kteři přes den dělají čísla a večer by chtěli něco jiného - to byl přesně ten důvod, proč jsem si ji psal sám: ůnava čísly. A ta kniha měla jit dál a hlouběji a zabývat se jakousi duší, i smyslem ekonomie, meta-ekonomii. Netušil jsem - a udělalo mi to ohromnou radost - že podobné otázky a pnutí, které jsem si knihou řešil, bude zajímat tolik lidí."

Listovani - Ekonomie dobra a zla

Právě Tomáše Sedláčka s jeho Ekonomií dobra a zla můžete vidět na scéně Jihočeského divadla v neděli 20. března od 17:00 hodin v rámci projektu LiStOVáNí.cz. Doprovází jej sám autor, po představení vždy beseduje s diváky a podepisuje svou knihu. Po celorepublikovém turné, s tím, že se představení úspěšně drží na repertoáru Národního divadla v Praze, se LiStOVáNí s Ekonomií dobra a zla a Tomášem Sedláčkem v akci připravuje na turné po světě. Doposud se LiStOVáNí účastnili autoři jako Robert Fulghum, Sarah Watersová, Jiří Hájíček, Miloš Urban, Pavel Šrut s Galinou Miklínovou, Jan Cempírek a další.

Listovani - Ekonomie dobra a zla

Ekonomie dobra a zla, český bestseller roku 2009 dokazuje, jak je ekonomie krásná věda a že její kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní člověk dokáže představit. Poté, co předestře nečekaně pestrou škálu pramenů od Eposu o Gilgamešovi přes Bibli a Komenského až po současné ekonomy, přichází s kritickou reflexí dnešní doby, až samotnou analýzou současné finanční krize jako příležitosti pro to, aby člověk znovuobjevil sám sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.

Listovani - Ekonomie dobra a zla

Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit o tom, že ekonomie nemusí nutně být jenom množství nicneříkajícíh čisel a teorií, ale i zábava! Uvidíte Tomáše Sedláčka, Lukáše Hejlíka a Alana Novotného a zcela jistě uslyšíte, co jste ještě neslyšeli!!!

Vstupenky k rezervaci ZDE nebo na pokladně Jihočeského divadla. Studenti v rámci "nedělní studentské středy" za 60 Kč!!!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů