Očištění v nominaci na Cenu Alfréda Radoka

Tweetněte nás!
Očištění

Prestižní divadelní anketa o Ceny Alfréda Radoka zveřejnila své nominace v osmi kategoriích za uplynulý rok 2010 v českých divadlech. O jejích výsledcích rozhodují prostřednictvím svého hlasování přední kritici v rámci časopisu Svět a divadlo (SAD). Ceny budou z rukou Nadačního fondu Alfréda Radoka předány v sobotu 5. března2011 v pražském divadle Komedie, které bylo spolu s Dejvickým divadlem (Praha) a Klicperovým divadlem (Hradec Králové) nominováno v kategorii Divadlo roku. Mimo divadel v hlavní metropoli, která v četnosti nominací hrají prim, září i hrstka mimopražských divadel, jako například Jihočeské divadlo, které je za Zelenkovo OČIŠTĚNÍ v režii Martina Glasera nominováno v kategorii Nejlepší nově uvedená česká hra roku 2010!

Očištění

Jihočeské divadlo získalo k novince režiséra Petra Zelenky exkluzivní práva jako vůbec první a v české premiéře ji uvedlo již 12. února 2010. Tématicky tvořila hra Očištění první část trilogie projektu "Český rok", který tvořil hlavní dramaturgickou linii činohry Jihočeského divadla roku 2010. Citlivým tématem celé trilogie byla osobní i společenská morálka a její proměny i měnící se postoje k základním etickým otázkám. Trojici dramatický, strhujících příběhů doplnila vedle Očištění hra Vajgl, která v neděli 6. února 2011 získala Cenu českého divadla v kategorii Divadelní počin roku 2010 a do třetice hra Komunismus slovenského dramatika Viliama Klimáčka.

Očištění

Hlavní roli ve hře Očištění ztvárnil ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták. Mimořádnou scénu, ve které se mj. odvíjí i nečekaná televizní show, ve které se chce hlavní postava Michal vyzpovídat ze znásilnění jedenáctiletého chlapce, navrhl Jaromír Vlček, držitel ceny Alfréda Radoka za rok 2008 za scénografii k pražskému Odcházení Václava Havla.

Očištění

V kategorii o nejlepší nově uvedenou českou hru za rok 2010 byla vedle Očištění Jihočeskéh odivadla nominována Kauza Médeia (A studio Rubín), Noc oživlých mrtvol (Klicperovo divadlo Hradec Králové) a Prase aneb Václav Havel´s Hunt for a Pig (Divadlo Husa na provázku, Brno).

Očištění

Na slavnostním předávání Cen Alfréda Radoka bude dále vyhlášena inscenace roku, nejlepší ženský a mužský herecký výkon, nejlepší hudba či talent roku 2010. Součástí večera bude i vyhlášení vítěze každoroční anonymní dramatické soutěže. Záznam slavnostního předávání odvysílá Česká televize 12. března 2011.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů