Nová premiéra JD Hledám děvče na boogie woogie

Tweetněte nás!
Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

Hledám děvče na boogie woogie.  Ačkoliv se tak může zdát, nejedná se o inzerát v rubrice seznámení ani o divadelní konkurz do baletního souboru.  Hledám děvče na boogie woogie je v pořadí třetí premiéra operního souboru Jihočeského divadla v sezóně 2010/2011. Slovy režisérky Dagmar Hlubkové….se jedná o příběh odehrávající se během jednoho odpoledne v jednom rozkošném hotelu někde v Čechách.“ 

Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

Žánrově lze inscenaci označit za hudební crazy komedii s množstvím vtipných dialogů, plnou zápletek a sérií mnoha omylů přesně v duchu noblesních filmů 30. let à la Oldřich Nový. V tomto duchu je také vyvedena scénografie a kostýmy včetně dobových účesů.

Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

Průběh zkoušek a první signály nasvědčují, že půjde o další hitovku v nabídce Jihočeského divadla“, uvádí Libuše Smolíková, vedoucí obchodního oddělení. A dodává: „Věřím, že tento oddechový a humorně laděný ztřeštěný titul, který se na jevišti plzeňského a ostravského divadla dočkal mnoha desítek repríz, bude úspěšný i u nás a přivede vedle milovníků operet také teenagery a diváky činoherních titulů.

Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

O inscenaci s režisérkou Dagmar Hlubkovou:

V Jihočeském divadle jste jako režisérka debutovala v roce 2004 vtipnou „retro“ inscenací nesmrtelné operety Na tý louce zelený, která se s úspěchem hraje dodnes. Má „Děvče“ s „Loukou“ nějaké společné rysy?

Mají toho společného víc, než by se na první pohled zdálo... vtipné libreto, známé melodie, milovníci retra si přijdou na své.

 


Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

Hudba k Děvčeti je z pera Josefa Stelibského. Pro pamětníky toto slavné jméno prvorepublikové operety i s filmem netřeba blíže představovat, ale co si s tím mají počít „pováleční“ diváci?

Stačí, když bude pozorně poslouchat a věřím, že každý najde alespoň jednu melodii, kterou bude znát z filmů pro pamětníky.

Hledám děvče na boogie woogie / Jihočeské divadlo

Autorem libreta k tomuto operetnímu dílku - původně se jmenovalo U Veselého kamzíka - je nově herec, režisér, „plzeňský Molière“ Antonín Procházka. Co to pro „Kamzíka“ znamená?

Antonín Procházka pokropil zapomenutou operetku živou vodou a ona povstala v celé své kráse a kdyby mohla, určitě by řekla - díky pane Procházko! 

Premiéra Hledám děvče na boogie woogie se uskuteční již tento pátek 25. 2. 2011 v Jihočeském divadle. Přijďte se do divadla pobavit, zasmát a poslechnout si hudbu, která roztančí nohy i mysl!!! 

Rerzevace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů