OČIŠTĚNÍ získalo Cenu Alfréda Radoka

Tweetněte nás!
Očištění Nejlepší nově uvedenou českou hrou roku 2010 je OČIŠTĚNÍ. Ocenění odborné poroty 78 kritiků v anketě časopisu Svět a divadlo bylo předáno v sobotu 5. března 2011 na slavnostním předání Cen Alfréda Radoka.

Očištění Hlavním tématem hry Očištění, jejímž autorem je Petr Zelenka, je snaha spisovatele Michala ulevit svému svědomí po té, co spáchal hrůzný čin - vyzpovídat se z něj v televizní reality show. Hra Očištění v režii Martina Glasera patřila na repertoáru Jihočeského divadla k titulům pro náročného diváka a svou derniéru měla 20. ledna tohoto roku. Hlavní roli spisovatele Michala ztvárnil ředitel divadla Jiří Šesták, scénu navrhl Jaromír Vlček, držitel ceny Alfréda Radoka za rok 2008 za scénografii k pražskému Odcházení Václava Havla.

Očištění Ceny Alféra Radoka byly letos uděleny již po devatenácté. Jsou udělovány za nejzajímavější počiny v oblasti činoherního divadla a za původní texty a hlavním cílem této dramatické soutěže je napomáhat vzniku nových divadelních textů.

Očištění Na slavnostním předání Cen Alfréda Radoka byla dále vyhlášena inscenace roku, nejlepší ženský a mužský herecký výkon, nejlepší hudba, talent roku 2010 či vítěz každoroční anonymní dramatické soutěže. Záznam z tohoto slavnostního předávání odvysílá Česká televize 12. března 2011.

Očištění

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů