Takový byl Zámecký divadelní ples

Tweetněte nás!
Zámecký divadelní ples 2011

V sobotu 5. března se v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově konal ples Jihočeského divadla za spolupráce agentury Auviex, s.r.o. pořádající Mezinárodní hudební festival Český Krumlov.

Zámecký divadelní ples 2011

Spojení původního zámeckého interiéru a divadelní výzdoby dodalo plesu na honosné atmosféře. Nechyběly figuríny s dobovými kostýmy, bohatá květinová výzdoba a všudypřítomné decentní světlo svíček. Samotný prostor jízdárny byl jedním z důvodů, proč ples JD tentokrát zamířil z českobudějovického DK Metropol až do Českého Krumlova, a nutno přiznat, že při pohledu na nádheru sálu nikdo cesty jistě nelitoval.

Zámecký divadelní ples 2011

Večer začal přivítáním hostů moderátorkou večera Taťánou Kupcovou, načež za doprovodu orchestru JD vystoupil sólista opery Alexandr Beň s Prologem z opery Komedianti, která bude v létě 2011 uvedena na Otáčivém hledišti Český Krumlov. Následovaly ukázky z opery Don Giovanni v podání Pavla Klečky, Evy Štruplové a Alexandra Beně. Pavel Klečka se na pódium vrátil ještě o něco málo později při předvedení árie z operety Cikánský baron.

Zámecký divadelní ples 2011

Mezitím již hosté měli možnost vychutnat si i vystoupení baletu JD. Ten nejdříve zatančil choreografii Attily Egerháziho na Serenádu P. I. Čajkovského a posléze vystoupili sólisté baletu Cristina Porres Mormeneo a Zdeněk Mládek na hudbu Elvise Presleyho. Za doprovodu orchestru JD uzavřel baletní soubor své taneční vystoupení Uherskými tanci na hudbu J. Brahmse opět v choreografii šéfa baletu JD Attily Egerháziho.

Zámecký divadelní ples 2011

Po této umělecky bohaté části programu patřil taneční parket už pouze hostům plesu. K tanci a poslechu doprovázel orchestr JD a v průběhu večera jej na pódiu  vystřídal  taneční orchestr Metroklub. Zpestřením plesu (a nejen pro pánskou část hostů) bylo půlnoční překvapení v podobě lechtivého kankánového vystoupení členek baletního souboru JD.

Pět hlavních cen tomboly od Mezinárodního hudebního festivalu, Jihočeského divadla, Jaderné elektrárny Temelín, firmy Lira Český Krumlov a  společnosti Transoft České Budějovice bylo slosovatelných a jejich výherci si je osobně převzali z rukou ředitele JD Jiřího Šestáka a ředitele Auviex, s.r.o. Jaromíra Boháče.

Jihočeské divadlo tímto děkuje všem hostům, účinkujícím a sponzorům za povedený večer plný zábavy a těšíme se na setkání s Vámi na příštím plese Jihočeského divadla!

Zámecký divadelní ples 2011
Zámecký divadelní ples 2011

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů