Petrolejové lampy nově na jevišti JD

Tweetněte nás!
Petrolejové lampy / Jihočeské divadlo

V pátek 25. března čeká činoherní soubor Jihočeského divadla premiérové představení dramatizace slavného románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy.

Petrolejové lampy / Jihočeské divadlo

Dílo známé z povinné školní četby či ze stejnojmenného filmu Juraje Herze (v hlavní roli s Ivou Janžurovou a Petrem Čepkem) představuje životní příběh Štěpky, dcery bohatého stavitele, která ve svých 30 letech touží po manželství a dítěti. Toto obyčejné lidské štěstí, které mnozí berou za samozřejmost, se jí však nedostává, nápadníci se jí vyhýbají pro její nespoutanou povahu a Štěpka s vidinou budoucnosti staré panny vkládá poslední naděje do možného vztahu se svým kamarádem z dětství Pavlem. Jenže Pavel má svých probémů víc než dost. Možná však právě bohatá nevěsta by mu alespoň z některých nesnází mohla dost dobře pomoci.

Petrolejové lampy / Jihočeské divadlo

Splní se Štěpce její sen o šťastné rodině? Jak moc se Pavel změnil během mnoha let strávených ve vojsku jako důstojník? V hlavních rolích uvidíte Lenku Krčkovou a Ondřeje Veselého. Režie se ujal Michal Lang (například Uprchlíci, Kupec benátský a další). Dramatizaci původní látky zpracovali Ivan Rajmont a Martin Velíšek. Rezervace vstupenek ZDE.

Petrolejové lampy / Jihočeské divadlo

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů