Vyhlášení cen Jihočeská Thálie již tento čtvrtek!

Tweetněte nás!

Již ve čtvrtek 7. dubna se v Jihočeském divadle uskuteční slavnostní večer konaný ku příležitosti předávání prestižních cen - Stanislavy Součkové (pro nejlepší ženské jevištní výkony), Karla Rodena (za nejlepší mužské jevištní výkony) a Arnoštky a Jindřicha Kopeckých (pro obor loutkohra) - Jihočeská Thálie. Vy se nejen dozvíte, kdo v letošním roce zvítězil v rámci jednotlivých souborů, ale i kdo se stal nejlepším umělcem ve Vaší divácké anketě! V tuto chvíli Vám nabízíme přehled nominovaných!

Nominování v oboru BALET jsou: Petronela Bogdan za mimořádný jevištní výkon v roli dívky v inscenaci Pták Ohnivák, Cristina Porres Mormeneo za mimořádný jevištní výkon v roli Puka v inscenaci Sen noci svatojánské (inscenační verze pro Otáčivé hlediště Český Krumlov), Barbora Coufalová za mimořádný jevištní výkon v roli dívky v choreografii Neen-Ya v inscenaci Taneční delikatesy, Viktor Svidró za mimořádný jevištní výkon v roli Mandarína v inscenaci Podivuhodný mandarín, Jakub Sadílek za mimořádný jevištní výkon v roli Lysandera v inscenaci Sen noci svatojánské (inscenační verze pro Otáčivé hlediště Český Krumlov), Béla Kéri Nagy za mimořádný jevištní výkon v roli Egea v inscenaci Sen noci svatojánské (inscenační verze pro Otáčivé hlediště Český Krumlov).

Nominování v oboru ČINOHRA jsou: Daniela Bambasová za mimořádný jevištní výkon v roli Ally v inscenaci Slepice, Věra Hlaváčková za mimořádný jevištní výkon v roli Diany v inscenaci Slepice, Jaroslava Červenková za mimořádný jevištní výkon v roli Aleny v inscenaci Komunismus, Martin Hruška za mimořádný jevištní výkon v roli Šafarčíka v inscenaci Vajgl, Jiří Šesták za mimořádný jevištní výkon v roli Michala v inscenaci Očištění, Ondřej Volejník za mimořádný jevištní výkon v roli Macbetha v inscenaci Macbeth.

Nominování v oboru LOUTKOHRA jsou: Lucie Škodová za mimořádný jevištní výkon v roli Nancy v inscenaci Tom Sawyer, Barbora Zachová za mimořádný jevištní výkon v roli Carevny v inscenaci Žába carevna, Jiří Šponar  za mimořádný jevištní výkon v roli Petra v inscenaci Jidáš Iškariotský, zrádce.

Nominování v oboru OPERA jsou: Eva Štruplová za mimořádný jevištní výkon v roli Musetty v inscenaci La Bohème, Miroslava Veselá za mimořádný jevištní výkon v roli Donny Elvíry v inscenaci Don Giovanni, Dagmar Volfová za mimořádný jevištní výkon v roli Káči v inscenaci Čert a Káča, Alexandr Beň za mimořádný jevištní výkon v roli Dona Giovannniho v inscenaci Don Giovanni, Aleš Voráček  za mimořádný jevištní výkon v roli Dona Ottavia v inscenaci Don Giovanni (inscenační verze pro Otáčivé hlediště Český Krumlov) s přihlédnutím k roli ovčáka Jirky v inscenaci Čert a Káča.

Vedle těchto cen v rámci jednotlivých souborů bude vyhlášen i vítěz divácké ankety, kterého si volíte Vy! Máte tak možnost hlasovat pro své oblíbence, pro umělce, kteří si podle Vás za minulou sezónu toto ocenění zaslouží, pro ty, kteří Vás na scénách Jihočeského divadla zaujali, rozesmáli či dojali... Hlasovat můžete do středy 6. 4. ZDE. Osm z Vás bude vylosováno přímo na slavnostním večeru 7. dubna a získá vstupenky do Jihočeského divadla či na Otáčivé hlediště Český Krumlov!

Buďte i Vy s námi přítomni na večeru Jihočeské Thálie, setkejte se se svými oblíbenými umělci, užijte si zajímavý program včetně ochutnávky chystané premiéry baletu Bolero a bavte se na "večeru plném omylů", jak zní podtitul této slavnostní události. Vstupenky si rezervujte ZDE. Těšíme se na Vás v Jihočeském divadle!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů