Derniéra slavné Pucciniho opery La Bohème

Tweetněte nás!
La Bohème / Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo Vás zve a poslední reprízu slavné opery Giacoma Pucciniho La Bohème, jejíž derniéru uvádíme v pondělí 9. 5. 2011 v DK Metropol.

La Bohème / Jihočeské divadlo

Opery Giacoma Pucciniho patří ke kmenovému repertoáru všech operních scén. Jejich námětem bývá obvykle tragický ženský osud, pro nějž měl Puccini neobyčejné porozumění a který dokázal velice přesvědčivě dramaticky ztvárnit. Námět k opeře Bohéma našel v románu Henriho Murgera Scény ze života bohémy. Příběh se odehrává v proslulé bohémské Latinské čtvrti v Paříži. Puccini nejen vytvořil pro hlavní postavy opery vroucí melodie, vycházející z nejlepších tradic italské operní literatury, ale skvěle se mu podařilo hudebně charakterizovat i pařížské prostředí.

La Bohème / Jihočeské divadlo

„V čem je tak zvláštní kouzlo Bohémy – kouzlo, jaké nemá snad žádná jiná opera, ostatní Pucciniho díla nevyjímaje? Proč je posluchač víc dojat, když Rodolfo mluví o hrozném kašli Mimi, než třeba bolestnými výkřiky mučeného Maria Cavaradossiho ve druhém aktu Tosky? Jistě, jsou větší díla, která v nás vyvolávají mnohem vyšší emoce nebo hlubší, lidské porozumění, ale žádné z nich na nás nepůsobí tak bezprostřední svěžestí a s takovou naléhavostí. Není to jen prostá realita, kterou Puccini v Bohémě svou hudbou vyjadřuje, ale naléhavé sdělení jejího tak silného pocitu, že jsme jakoby přímo osobně vtaženi do osudů bohémů a jejich děvčat.“ / Vilém Pospíšil – Puccini a kouzlo Bohémy

La Bohème / Jihočeské divadlo

Režie se chopil Oldřich Kříž, dlouholetý člen operního souboru JD. V hlavních rolích účinkují Rafael Alvarez, Alexandr Beň, Svatopluk Sem, Petra Šimková, Eva Štruplová a další.

La Bohème / Jihočeské divadlo

Využijte poslední příležitosti zhlédnout toto významné dílo světové opery na jevištních prknech Jihočeského divadla a rezervujte si vstupenky ZDE!!! Opera je nastudována v italském originále a je uváděna s českými titulky.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů