Loutkohra úspěšně reprezentovala na festivalu v ruském Omsku

Tweetněte nás!

Loutkohra Jihočeského divadla reprezentovala město České Budějovice na mezinárodním festivalu loutek v ruském OMSKU - a přivezla si domů jedno z hlavních ocenění - cenu za nejlepší herecký soubor!

2. ročník mezinárodního festivalu ""Visiting Arlekin" se uskutečnil ve dnech 25. 4. - 3. 5. 2011. Do soutěžní sekce festivalu bylo zařazeno 20 představení ze 14 zemí světa. Čtyři představení "mimo soutěž" odehrálo pořádající divadlo "Arlekin".

Součástí festivalu byla řada workshopů, seminářů a v neposlední řadě také vernisáž výstavy loutek iránské výtvarnice Zohreh Abeshadehgaranape.

Loutkohra Jihočeského divadla se zúčastnila festivalu s představením "Jidáš Iškariotský - zrádce" v režii Jevgenije Ibragimova. Toto představení odehrála pátý den festivalu dvakrát - nejprve pro porotu a účastníky festivalu a po druhé pro diváky z řad veřejnosti. Představení sklidilo veliký úspěch - ještě týž den jsme obdrželi pozvání na festival loutkových divadel do Šanghaje.

Při závěrečném ceremoniálu jsme převzali jednu z hlavních cen - cenu za týmovou práci s loutkou.

Zcela objektivně jsme odehráli jedno ze tří nejlepších představení festivalu a tím důstojně reprezentovali divadlo, město i celou ČR.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů