Dozvuk sezóny baletu Jihočeského divadla

Tweetněte nás!
Un ballo

Jihočeské divadlo je v plném proudu příprav na další sezónu před Otáčivým hledištěm Český Krumlov a baletní soubor pro tento unikátní baletní prostor intenzivně zkouší loňský úspěšný titul SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, který uvidíte od 12. do 16. srpna 2011. Rezervace vstupenek ZDE!

Bolero

Ale i mimo otáčivé hlediště si pro vás balet JD přiravil taneční lahůdky. Ve čtvrtek 16. června můžete v DK Metropol navštívit vystoupení v rámci festivalu Město v pohybu - moderní tanečí divadlo s převážně abstraktním obsahem, atmosférou a velmi atraktivní hudbou. Umělecký šéf baletu Atilla Egerházi zde představí program, který v repertoáru baletu JD k vidění normálně není. RUN THROUGH - jedno z nejmladších Egerháziho děl ještě z Hungarian Ballet Theater, hravá jednoaktovka SMILE v režii renomované evropské choreografky Lidie Wos, již provází překvapivý pohybový rukopis a na závěr večera UN BALLO, legendární dílo světově proslulého choreografa Jiřího Kyliána. Vystoupení baletu JD doplní ještě fragment Egerháziho choreografie Pozdravy z Mirabell a melancholická taneční fresca v choreografii Vlasty Schneiderové na jednu z nejkrásnějích operních árií z opery La Wally, a to v podání Baletu Praha Junior.

Rezervace vstupenek ZDE!

Pták Ohnivák

Programem baletu JD bude v sobotu 25. června vrcholit 3. ročník festivalu Dance Open-Air Lichtenštejn na nádvoří jednoho z nejkrásnějších pražských paláců na Malé Straně. HAMU zde při generální rekonstrukci vytvořila zajímavý amfiteátr se strhující atmosférou. Zde si letos vychutnáte tři jednoaktovky mapující kultovní hudební literaturu. Attila Egerházi přináší nový pohled na Stravinského Ptáka Ohniváka a legendární Ravelovo Bolero. Jako bonus zatanční balet JD choreografii Neen-Ya. Hudba Niny Simone zde byla výjimečnou inspirací pro Václava Kuneše, který prošel špičkovou "Kyliánovou školou" v Nederlands Dans Theater.

Sen noci svatojánské

Rozloučením se stávající sezónou budou Múzy na vodě v Českých Budějovicích. Ponton na slepém rameni Malše bude hostit v pondělí 4. července dvě taneční představení baletu JD - excelentní ženský kvartet Painted Rainbow a strhující Closed Curtain na soundtrack z filmu Farinelli, profilová díla šéfa baletu Attily Egerháziho.

Přijďte se podívat, bude to stát určitě za to!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů