Léto v podání souboru loutkohry JD

Tweetněte nás!
Otáčivé hlediště Český Krumlov / Kašpárek v rohlíku

Soubor loutkohry, stejně jako ostatní umělecké soubory Jihočeského divadla, se jihočeskému publiku během letních měsíců představí na Otáčivém hledišti Český Krumlov. Navíc však má v plánu bavit svými komediálními kousky (nejen) dětské diváky i na dalších místech, kde byste jej mnohdy ani nečekali!

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Cesta kolem světa

Naprostou novinkou je premiérové představení Vyhnanci a vyděděnci Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka. Toto představení si svoji premiéru odbyde ve čtvrtek 30. června na nádvoří kláštera ve Zlaté Koruně v rámci Zlatokorunského léta. Právě pro tento prostor byla hra napsána a Vyhnance a vyděděnce máte tedy možnost vidět pouze ve Zlaté Koruně, a to 1. - 3. 7. a 11. - 17. 7.! Příběh vyprávěný starou lípou, "která již po staletí fandí outsiderům", vznikl podle námětu Zdeňka Jecelína a připravil jej takřka stejný inscenační tým jako oblíbenou hru Tom Sawyer, nebudou tedy chybět písničky a další hudební blázniviny.

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Cesta kolem světa

Již od 9. června se na Otáčivém hledišti dějí věci bláznivé až neskutečné. Dopolední Cesta kolem světa se v krumlovské zahradě rozjela již na začátku června, další termíny (tentokrát odpoledních představení od 17 hodin) obsadí začátek měsíce července a v září se pak můžete těšit na tuto komediální jízdu pro diváky bez rozdílu věku, pohlaví, vzdělání, schopností.... v podobě klasických večerních představení od 20 hodin. Nikde jinde nestihnete objet celý svět za necelých 80 minut, navíc v tak jedinečné a zábavné společnosti! Rezervace vstupenek ZDE.

Kašpárek v rohlíku

A nebylo by to ani léto, kdyby někde poblíž neřádil Kašpárek v rohlíku. Letos si pro své kousky vybral Radniční léto v Českých Budějovicích. K vidění tady bude 20., 22., 26. 7. a 10. 8., přičemž první dva termíny budou specifické novým kašpárkovským kabaretem s názvem Nevíchovný koncert. Na radničním nádvoří se budou dít věci možné i nemožné, ale především bláznivě zábavné a zábavně bláznivé! A nezapomeňte si naladit hlasivky, protože nebude chybět ani starý dobrý bejbypank! V rámci radničního léta uvidíte v úterý 9. srpna na nádvoří českobudějovické radnice i O veliké řepě a jiné pohádky, vezměte tedy vaše dítka o prázdninách ven, s naší loutkohrou se rozhodně nudit nebudou!!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů